Hun Yenilenebilir Enerji (HUNER) bedelli onayı geldi! HUNER bedelli ne zaman?

huner bedelli

Hun Yenilenebilir Enerji (HUNER) bedelli sermaye artırımı için beklediği onayı aldı. SPK dün akşamki bülteniyle HUNER’in %72,41 oranındaki bedelli sermaye artırımına izin verdiğini duyurdu. Şirket bedelli sermaye artırımı ile mevcut sermayesini 580 milyon TL’den 1 milyar TL’ye yükseltecek.

HUNER bedelli sermaye artırımı ne zaman?

Hun Yenilenebilir Enerji 2024 yılına girildiği günlerde bedelli sermaye artırımı için SPK’ya başvuru yapmıştı. Aradan geçen 4 ayın ardından SPK şirketin bedelli sermaye artırımı talebini onayladı.

HUNER yatırımcıları şimdi sermaye artırım işleminin ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Şirket yönetiminin genel kurulda alacağı kararın ardından sermaye artırım işleminin gerçekleşeceği tarih ilan edilecek. Henüz belirlenmiş bir tarih yok ancak en kısa sürede şirket yönetimi uygun bir tarih belirleyerek KAP’ta ilan edecek.

İlginizi çekebilir! | Beşiktaş, BJKAS neden düşüyor?

HUNER bedellisine nasıl katılırım?

HUNER bedelli sermaye arttırımında öncelikle rüçhan fiyatının 1 TL olduğunu belirtmek gerekiyor. Bir yatırımcının örneğin 100 lot HUNER hissesi, yatırım hesabında 100 TL bulundurması gerekmektedir. Bedelli sermaye arttırımına katılmak için her bankanın veya aracı kurumun farklı işleyiş şekilleri mevcuttur.

Birkaç farklı bankadan örnek verecek olursak;

QNB Finansinvest müşteri hizmetleri bedelli sermaye arttırımına katılmak için herhangi bir işlem yapmak gerekmediğini belirtmektedir. Yalnızca hesabınızda lot sayınız kadar nakit Türk Lirası bulunması yeterlidir. Bedelli sermaye artırımı işlem günü geldiğinde sistem otomatik olarak paranızı çekecek ve sermaye arttırımına katılmış olacaksınız.

İş Bankası‘nın işleyişi ise QNB Finansinvest’ten farklıdır. İş Bankası kullanan yatırımcıların mobil uygulamadan veya web sitesinden başvuru yapması gerekmektedir. Uygulamada yer alan “Temettü/Rüçhan Hakkı” sekmesinden başvuru yapılmaktadır. Ayrıca bu sekmenin altında “bilgi sorma”, “talimat verme” ve “talimat iptali” gibi seçenekler yer almaktadır. Yatırımcılar buradaki talimat verme seçeneği ile işlem yapmalıdır.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl