Çekimlerin arttığı Huobi’ye 200 milyon dolarlık kripto yatırıldı

Son dönemde bir kriz yaşadığı belirtilen ve kullanıcılarının çekimleri artırdığı Huobi borsasına yaklaşık 210 milyon dolarlık kripto yatırıldı. Bu transferin Justin Sun tarafından yapıldığı iddiaları ise borsa tarafından reddedildi.

Justin Sun’ın, danışma kurulunda olduğu Huobi borsasına 210 milyon dolarlık kripto para gönderdiği belirtiliyor. Borsanın yöneticilerinin bir süredir Çin’de soruşturma altında oldukları hatta bazılarının tutuklandıkları dâhi iddia edilmişti.

İşte bu iddialar, kullanıcılarının borsadan büyük çekimler yapmasına neden olurken, imdada ise yine TRON kurucusu Juatin Sun’ın yetiştiği ifade edildi.

Justin Sun’a ait olan cüzdanının (TT2T17KZhoDu47i2E4FWxfG79zdkEWkU9N), kişiden kişiye kredi platformu olan JustLend’den 200 milyon dolarlık USDT çektiği ve bunu direkt olarak Huobi borsasına yatırdığı belirtildi. Bu transferin ardından USDT rezervleri 85 milyon dolar olan Huobi bordasında bu rakam 285 milyon dolara çıktı.

Aynı balinanın bu transferden kısa süre sonra 5000 Ether’lik (yaklaşık 9.15 milyon dolar) bir transfer daha yaptığı görülüyor.

Justin Sun mı, değil mi?

Zincir üstü analistler bu kişinin Justin Sun olduğunu, cüzdanın da ona ait olduğunu ifade ediyor. Ancak bir Huobi sözcüsü ise transferi yapanın Justin Sun olmadığını dile getirdi.

Cüzdanın ise şu anda en çok TRX tutan ilk 10 adresten biri olduğu görülüyor.

Hatırlanacağı gibi Justin Sun geçtiğimiz hafta hack’lenen ve hala kriz yaşayan Curve ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık çerçevesinde Curve üzerinde bir stUSDT havuzu oluşturulması kararı alınmıştı. İşte Huobi borsasının ek olarak 400 milyon dolarlık stUSDT bakiyesi olduğu da belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl