Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Huobi, bazı hizmetlerini birkaç ülkede yeni kullanıcılara askıya aldı

Kripto para borsası Huobi, belirli ülkelerde bazı hizmetlerini ve ürünlerini azalttığını veya askıya aldığını açıkladı. Borsa ayrıca, ülkedeki son gelişmelerin etkisiyle Çin’de madencilik hizmetini de durdurdu.

Huobi’nin CoinDesk ile paylaştığı açıklamasında, “Son dönemde piyasadaki dinamiklerin değişmesi nedeniyle yatırımcıların menfaatlerini korumak amacıyla vadeli işlem sözleşmeleri, ETP’ler ya da diğer kaldıraçlı yatırım ürünleri gibi hizmetlerin bir kısmı, belirli birkaç ülke ve bölgedeki yeni kullanıcılara geçici olarak sunulmamaktadır.” denildi. Açıklamanın devamında “Huobi, daima her bölgede değişen politikalara ve düzenlemelere uyum sağlamaya gayret eder.” ifadelerine yer verildi.

Borsa, söz konusu hizmet ve ürünlerin askıya alındığı ülke ve bölgelerin hangileri olduğunu ise açıklamadı. Huobi Pool’un Çin’deki Bitcoin madencilerine artık hizmet vermediği biliniyor.

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş ve Çin’deki gelişmelerle beraber borsaların kripto paralarının fiyatları da önemli düşüşler yaşadı. Huobi’nin kripto parası HT’nin fiyatı, birkaç hafta önceki 35 dolarlık zirveden yüzde 67 düşüşle bugün 11.5 dolara kadar geriledi. Bir diğer borsa OKEx’in kripto parası OKB’de de sert bir düşüş vardı. OKB, 3 Mayıs 2021’deki 44 dolarlık zirveden beri yüzde 75 geri çekilme yaşadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl