Huobi, Çin’deki merkezlerinden birini kapattı

En büyük kripto para borsa işletmecilerinden Huobi, Pekin'de bir süredir çalışmayan kurumlarından bir tanesini kapama kararı aldı. Fesih işlemlerinin 45 gün içinde tamamlanacağı açıklanırken, Huobi'nin web sistesinde ve uygulamasında herhangi bir sorun olmadığı belirtildi.

Huobi, Çin’de kendisine bağlı olan şirketlerden birini kapama kararı aldı. Çin ulusal kurumlar sistemine gönderilen bilgiye göre şirket, Pekin merkezli olan “Beijing Huobi Tianxia Network Technology” adındaki firmayı 22 Temmuz tarihi itibariyle kapattı ve 45 gün içinde de fesih işlemleri tamamlanmış olacak.

Huobi’den bir sözcünün CoinDesk’e verdiği bilgiye göre ise bu şirket zaten Huobi’nin ilk yıllarında kuruldu ve şu anda borsanın operasyonlarıyla bir ilgisi bulunmuyor. Huobi’nin CEO’su olan Leon Li’nin bu şirketin yüzde 70.52’lik hissesine sahip olduğu biliniyor. Li ayrıca şirket yatırımcılarının, fesih işlemleri tamamlanmadan önce haklarını talep edebilecekleri kişi konumunda…

Bilindiği üzere Huobi’nin yanı sıra Binance ve OKEx borsalarının sosyal medya hesapları Çin’de kapatılmış durumda…

Şirketlerle ilgili bilgilere ulaşılabilen Aiqicha platformundaki rakamlara göre bu şirketin 10 milyon yuan (1.5 milyon dolar) kayıtlı sermayesi ve altında ona bağlı 5 alt-şirket bulunuyor.

Çin’de kripto para madencilerine yapılan son operasyonun ardından Huobi de Çinli müşterilerine kaldıraçlı işlemler seçeneğini kapatmıştı.

İki borsa daha çıkış yaptı

Temmuz ayında Pekin’de kendisine bağlı olan kuruluşu kapatn tek borsa Huobi değil. Yine bu ay için OKCoin’in Pekin’deki kurumu da fesih başvurusunda bulunmuştu. Ülkenin en eski borsalarından biri olan BTC China da, kripto para işlemlerine son verdiğini açıklamıştı.

Hisseler düşüşe geçti

Hong Kong borsasının açılması ve bu haberin duyulmasıyla da Huobi Technology hisseleri yüzde 15’ten fazla düşüş gördü. Huobi Technology ile Huobi Group arasında resmi bir bağ bulunmasa da, bazı hissedarlar ve bir CEO’nun iki şirkette de çalıştığı biliniyor. Huobi Global borsasının ana şirketi ise Huobi Group.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl