Huobi borsası yeniden yapılanma ve markalaşmasını duyurdu

Kripto para piyasalarının çok büyük korku ve tedirginlik yaşadığı bir dönemde Huobi borsasından yeniden markalaşma ve "gençleşme" hamlesi geldi. Borsa resmi adından "Global" kelimesini çıkarıp sadece Huobi'yi bırakırken, yeni token stratejileriyle erken dönem yatırımlarına da olanak sağlayacak.

Bir dönem Çin’in en büyük borsası olan, küresel çapta ise en büyük 3. borsa konumunda bulunan Huobi, global olarak eski konumuna geri dönme amacıyla yeniden markalaşma adımı attı. Ekim ayında borsanın danışma kuruluna dahil olan TRON kurucusu Justin Sun’ın öncülüğünde atılan bu adım, bir sonraki muhtemel boğa sezonuna hazırlık aşaması olarak görülüyor.

“Global” kelimesi çıktı ama…

Borsanın yeniden markalaşma adımındaki şaşkınlık veren değişimlerinden biri de Huobi Global olan resmi addan “Global” kelimesinin çıkarılması… Konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket sözcüsü Huobi kelimesinin halihazırda borsanın hedeflerini net şekilde gösterdiğini ve çok daha basit bir isme sahip olmak amacıyla “Global” kelimesinin çıkarıldığını belirtti.

Borsadan yapılan açıklamada Huobi kelimesinin Çin alfabesinin iki harfinden oluştuğu ve ilkinin hayatın sonraki nesillere aktarılmasını, ikincisinin ise kazanma azmini temsil ettiği belirtildi.

Daha fazla bölge ve ülke

Borsanın yeniden markalaşma stratejilerinden biri de daha çok ülke ve yargı bölgesine nüfuz etmek olacak. Birçok bölgeden şu anda da faaliyet lisansına sahip olan Huobi, özellikle Justin Sun’ın kripto elçisi olduğu Grenada’nın bulunduğu Karayipler’de de yatırımlar yapacak. Daha aktif olunacak bölgeler arasında Avrupa ve Güney Asya da en başta yer alacak.

HT token daha önemli olacak

Geçtiğimiz haftalarda Justin Sun’ın “2014’ten beri topluyorum ve on milyonlarcasına sahibim” dediği HT token konusunda da Huobi artık agresif bir politika izleyecek. Şirket, HT token’ı borsa üzerinde daha kullanışlı hale getirecek. Örnek olarak HT token ile çok daha fazla işlem çifti açılacak.

Borsa ayrıca birçok erken dönem projesi olan kripto paraları da listeleyerek yatırımcıların bu projelere ucuz fiyattan yatırım yapmalarının önünü açacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl