SBF ve Justin Sun, milyar dolarlık alımda karşı karşıya: Huobi satılıyor

Kripto para dünyasında büyük etki yaratacak çok önemli bir gelişme yaşandı ve FTX ile Alameda'nın kurucusu olan Sam Bankman-Fried ve TRON kurucusu Justin Sun, finansal açıdan zor günler geçiren Huobi'yi satın almak için görüşmelere başladılar. Haberin ortaya çıkması, HT token'da da yükseliş yaşanmasına sebep oldu.

Özellikle Terra LUNA çöküşünün ardından kripto paralarda başlayan büyük düşüş hareketi birçok fon şirketi ve kripto bankasının yanı sıra borsaları da zora sokmuştu. Kullanıcıların piyasadan çıkması işlem ücretleri gelirlerinde büyük azalma yaşanmasına sebep olurken, Uzakdoğu kökenli olan ancak merkezi şu anda Seyşeller’de bulunan Huobi borsasının da finansal açıdan zorluk yaşadığı belirtiliyordu.

Borsanın kurucularından olan Leon Li’nin de kısa süre önce hisselerini satmak istediği belirtilmişti.

SBF ve Sun ile görüşmeler başladı

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre ise, Celsius’tan Voyager’a kadar birçok şirketi satın alma girişiminde olan Sam Bankman-Fried ile TRON kurucusu Justin Sun, Huobi’yi de satın almak istiyor. Huobi kurucusu Li’nin, şirket hisselerinin %60’ını satmak istediği ve bu konuda SBF ve Sun ile öngörüşmelere bile başladığı belirtildi.

Bilindiği üzere Huobi borsası günlük 1 milyar doların üzerindeki hacmiyle dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olarak ön plâna çıkıyor.

Haberde ayrıca, Huobi’nin şu anki büyük yatırımcıları olan ZhenFund ve Sequoia China’nın da geçen ayki hissedarlar toplantısında konu hakkında bilgilendirildiği de yazıldı.

Anlaşma bu ay sonu olabilir

Anlaşmanın ay sonu tamamlanabileceği belirtilirken, Li’nin Huobi için 2 ilâ 3 milyar dolar arasında değer biçtiği dolayısıyla yüzde 60’lık hisse satışı için de 1 milyar dolar civarında bir fiyat talep ettiği iddia edildi. Bloomberg’in bu haberi Huobi borsasının kendi token’ı HT token’da da ciddi bir artış yaşanmasına sebep oldu. HT, %25’ten fazla artış yaşadı ve 5.80 dolara kadar çıktı.

Konuyla ilgili ise şu ana kadar Huobi, FTX ve TRON’dan bir açıklama gelmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl