Huobi Global’de anlaşma tamam: Dev borsayı Hong Kong’lu şirket alıyor

En büyük kripto para borsalarından Huobi Global'de hisselerin çoğunluğu Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital'in kontrolüne geçecek. Satın alımın finansal koşulları ise açıklanmadı. Borsanın erken aşamadaki satın alım görüşmelerinde Binance, FTX CEO'su Sam Bankman-Fried ve Tron'un kurucusu Justin Sun'ın da yer aldığı iddia edilmişti.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Huobi Global’de en büyük hissedar Li Lin’in hisselerinin satışı için anlaşma sağlandı. Huobi’den yapılan açıklamaya göre, Huobi’nin yeni sahibi  Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management olacak. İşlemlerin tamamlanmasının ardından About Capital, Huobi Global hisselerinin büyük bir kısmını kontrol edecek.

Transferin yalnızca hisselerin kontrolünü değiştireceği, Huobi’nin temel operasyon ve işletme yönetim kadrosuna etki etmeyeceği bildirildi. About Capital’in belirttiğine göre işlemlerin tamamlanmasının ardından Huobi Global, içerisinde sektörde lider küresel stratejik danışmanlık ekiplerinin, marj ve risk fonuna yeterli sermaye enjeksiyonun da bulunduğu birtakım uluslararası marka tanıtımı ve iş geliştirme teşvikiyle birlikte, rekabet gücünü daha da artırmaya yönelik önlemleri benimseyecek. Teşviklerin başarıyla uygulamaya konulmasının ardından Huobi Global, uluslararası yatırımcılara birinci sınıf alım satım ve yatırım hizmetleri sunmada daha iyi bir konuma yükselecek.

Hong Kong merkezli About Capital, 2008’de kurulan bir fon yönetim şirketi. Şirketin kuruluşundan bu yana, Asya’da en iyi performans gösteren fonlar arasında bir dizi prestijli endüstri ödülüne layık görüldüğü belirtiliyor.

“Huobi’nin operasyonlarını daha da iyileştireceğiz”

About Capital CEO’su Ted Chen, Huobi Global’in satın alınmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İşlemlerin tamamlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Huobi Global, milyonlarca uluslararası kullanıcısına en iyi sanal varlık yatırım hizmetlerini sunuyor. Sanal varlık sektörü hala erken aşamada ve uzun vadeli büyüme için muazzam bir ivme kazanma potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Risk sermayesi iyileştirmesi, kurumsal iş geliştirme ve küresel markalaşma girişimleri gibi konulara odaklanarak, Huobi operasyonlarını daha da iyileştirmeye kararlıyız. Huobi Global’i öncü bir uluslararası sanal varlık borsası olarak yeniden inşa etmeye yönelik bütünsel yaklaşımımızın, aynı zamanda güvenirliği ve tanınırlığı da pekiştireceğine şüphemiz yok.”

“Huobi Global için yeni bir dönem başlıyor”

Huobi kurucusu Leon Li ise “İşlemlerin tamamlanması Huobi Global’de yeni bir dönemi başlatıyor. Geçtiğimiz dokuz yılda Huobi’nin dünyadaki en büyük sanal varlık borsaları arasına yükselmesine tanıklık ettik. Huobi’nin 2021’de Çin anakara pazarından çıkışının ardından, Huobi’nin küresel bir vizyona ve uluslararası kaynaklara sahip yeni bir hissedarlık yapısı arayışına ivme kazandıran zorlu bir pazar ortamında küreselleşme çabamızı hızlandırdık. About Capital aracının başarıyla hissedar olmasıyla Huobi’nin küresel genişlemesine iki yönde de katkı sağlayacak” dedi.

Sam Bankman-Fried ve Justin Sun’ın ilgilendiği iddia edilmişti

Huobi’nin satışı konusunda daha önce basına yansıyan haberlerde, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile Tron’un kurucusu Justin Sun’ın satın almakla ilgilendiği öne sürülmüştü. Bankman-Fried, bu iddiayı yalanlarken Sun ise reddetmemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl