Huobi Group, İngiliz Virgin Adaları’ndan lisans aldı

Dünyanın önde gelen dijital varlık hizmeti sağlayıcılarından biri olan Huobi Group (Huobi), yan kuruluşu Brtuomi Worldwide Limited (BWL) altında lisanslı bir sanal varlık borsası işletmek için Britanya Virjin Adaları’nın (BVI) Finansal Hizmetler Komisyonundan (FSC) onay aldı.

Tüm koşullar yerine getirildikten sonra, BWL hem profesyonel hem de normal yatırımcılar için kurumsal düzeyde bir sanal varlık işlem platformu işletmek için BVI’daki ilk lisanslı Dijital Varlık İşlem Platformu Operatörü olacak. Bu, dünyanın her yerinden lisanslı finans kurumlarını kapsayacak. BWL kapsamında sunulacak alım satım hizmetleri, spot (Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri), türevler (Sürekli ve Periyodik vadeli işlemleri gibi) ve diğer yenilikçi ürünleri içerecek.

Huobi Group CFO’su Lily Zhang, “Bu dönüm noktası niteliğindeki onay, Huobi’yi İngiliz Virgin Adaları’ndaki kurumsal düzeyde türev ürünler için ilk lisanslı dijital varlık borsası yapıyor. Bu, küresel kripto para birimi endüstrisindeki deneyimimizin, profesyonel bilgimizin ve geçmiş performansımızın bir kanıtıdır.” dedi.

Zhang, sözlerinin devamında şöyle konuştu:

“2021’de küresel kripto para işlem hacminin yaklaşık yarısını oluşturan sürekli vadeli işlemlerle kripto para türevlerinde büyük bir pazar fırsatı görüyoruz. Sektörde uyumluluğun artan önemi ile birlikte, genişledikçe tüm düzenleyici gereksinimleri karşılamaya çalışacağız. CFO Zhang, ileriye dönük olarak, bir dizi lisanslı işlem ürünleri ve hizmetleri geliştirmek ve kripto para birimi endüstrisinin bölgedeki büyümesini teşvik etmek için İngiliz Virgin Adaları düzenleyicileriyle yakın bir şekilde çalışacağız”

Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Sanal Varlıklar ve İlgili Sağlayıcılar hakkında 2019 Kamu Bildirisini yayınladığından beri, küresel hukuk koyucular kripto para birimi ile ilgili mevzuat ve düzenlemeleri hızlandırdı. BVI düzenleyicileri tarafından yapılan bu son onay, İngiliz Virgin Adaları’nın bu cephede kaydettiği ilerlemeyi temsil ediyor ve bir bütün olarak sanal varlık hizmet sağlayıcılarına çok yönlü desteklerini gösteriyor.

Kripto para sektörünün uzun soluklu şirketlerinden olan Huobi Group; Japonya ve Cebelitarık gibi ülke ve bölgelerde regüle kuruluşlar kurdu. Şirket, küresel ölçekte regüle edilmiş ortaklar ve sanal varlıklara erişim arayan kurumlara ve profesyonel yatırımcılara hitap etmeyi amaçlıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl