Kripto para borsası Huobi, Japonya’daki faaliyetlerini durduruyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, müşterilerine gönderdiği e-postada Japonya'daki faaliyetlerini önümüzdeki aydan itibaren askıya alacağını bildirdi.

CoinDesk’te yer alan habere göre kripto para borsası Huobi, önümüzdeki aydan itibaren Japonya’da bulunan yatırımcılara alım satım hizmeti vermeyi bırakacak.

Bugün yatırımcılarına bir e-posta gönderen borsa, Japonca seçeneğini ana sayfasından kaldıracağını ve alım satım hizmetlerini 2 Temmuz’dan itibaren askıya alacağını bildirdi.

Şu anda son 24 saatteki işlem hacmi verilerine göre dünyanın en büyük üçüncü büyük borsası olan Huobi, kullanıcıların varlıklarını borsadan çekmeyle ilgili planları konusunda henüz bir ayrıntı sağlamadı.

Huobi Pro, Japonya’daki faaliyetlerine son verme kararını, Finansal Hizmetler Dairesi’ne (FSA) kayıtlı olmaması nedeniyle verdiği belirtiliyor.

Huobi Pro, bu yılın başlarında Japonya’da regüle edilmiş bir platform açmak için Japon finans devi SBI Holdings tarafından desteklenen lisanslı bir borsa olan SBI Virtual Curerncy ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Ancak plan daha sonra Mart ayında SBI Virtual Currency tarafından hurdaya ayrıldı.

Alexa’nın verilerine göre şu anda Huobi Pro ziyaretçilerinin yüzde 13.3’ü Japonya’dan geliyor.

→ ‘KURUMSAL YATIRIMCILARDA PATLAMA VAR’

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl