“İflas edecek” denen kripto borsası Huobi’nin piyasa payı 6 kat arttı

En çok bilinen kripto para borsalarından biri olan Huobi'nin son dönemdeki yükselişi ilgi çekiyor. İflas tehlikesiyle mücadele ettiği belirtilen borsanın piyasa payının kısa süredeki büyük artışı dikkatlerden kaçmadı.

Henüz bu ay başında iflas, hatta yöneticilerinin tutuklandığı iddialarıyla çalkalanan Huobi borsasının son birkaç aydaki yükselişi ise dikkat çekiyor. Kaiko şirketinin son araştırmasına göre borsanın piyasa payı, birkaç ay önce %2-3 civarındayken bugün ise %19’a çıkmış durumda…

Onlarca rakibini geride bıraktı

Çinli otoritelerin operasyon üzenlediği iddia edilse de borsa bu haberleri tamamıyla yalanlamıştı. Ağustos ayı başında borsadaki kilitli varlık değerinin 2.5 milyar dolara indiği ifade edildi.

Kaiko’nun son araştırması ise, Justin Sun’ın danışma kurulunda olduğu borsanın durumunun aslında çok da kötü olmadığını gösteriyor. Araştırmaya göre Huobi’nin piyasa payındaki büyük artışla beraber borsa Binance’in arkasında kalsa da, onlarca rakibiyle Coinbas’i geride bıraktı.

Tron etkisi görülüyor

Huobi’nin rezerv varlıklarına bakıldığı zaman ise Tron etkisi de net şekilde görülüyor. Rezervlerin %23.78’i Bitcoin ve %23.14’ü de TRON’dan oluşuyor. Ona en yakın varlık ise %16.36 ile borsaın kendi token’ı olan HT olarak görülüyor.

Borsa mayıs ayında da Malezya regülatörü tarafından uyarı ve ülkedeki faaliyetlerine son verme talimatı almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl