Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“IBM, Blockchain ekibini sıfırladı” iddiası

Dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketlerinden IBM’de ekonomik kriz gün yüzüne çıktı. Son aylarda, başta Avrupa bölgesi olmak üzere birçok ülkede işten çıkarmaların yaşandığı iddia edilen şirkette blokzincir ekibinde de kimsenin kalmayacağı belirtiliyor.

Özellikle 70 ve 80’li yıllarda müthiş bir atılım yapan ve dünyanın en büyük şirketlerinden birine dönüşen IBM, son yıllardaki gelir kayıpları sebebiyle kâr edememiş ve işten çıkarma politikasına yönelmişti.

CoinDesk’in ismini vermeyen bir kaynağa dayandırdığı haberine göre ise; IBM’de artık bir blokzincir ekibi ya da departmanı olmayacak:

“Çok büyük bir yeniden yapılanma var. Bundan sonra bir blokzincir ekibi olmayacak. O bölümdeki çalışanların çoğu ayrıldı”

Başka bir kaynağa göre ise şirket blokzincir konusunda bazı hedefler belirledi ancak bu gelir ve proje hedefleri ekip tarafından 2 sene üst üste açık farkla kaçırıldı:

“Blokzincir konusunda birçok açıklama yapılıp, hedef ortaya konmasına rağmen şirket bu amaçların hiçbirine ulaşamadı.”

IBM’de halkla ilişkiler yöneticisi olan Holli Haswell ise iddiaları reddetti:

“Blokzincir konusunda işlerimiz iyi gidiyor. Büyümemize devam etmek için bazı ekip liderlerini ve birimleri yeniden düzenledik. Bunu aslında her sene yapıyoruz. Teşekkür ederim”

2019 yılı kayıtlarına göre yaklaşık 350 bin çalışanı olan IBM’in bir süredir bu sayıyı düşürmek istediği biliniyor. Şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 70’i ise merkez New York olmasına rağmen, ABD dışında görev yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl