Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

IBM, yeni Blockchain projesinde devleri yanına aldı: Vodafone, Nokia, Cisco, Lenovo…

Amerikan bilişim devi IBM'nin tedarik zinciri yönetimiyle ilgili yeni Blockchain projesi TYS hayata geçti. Projenin kurucu üyeleri arasında IBM'nin yanı sıra Vodafone, Nokia, Lenovo, GlaxoSmithKline ve Anheuser-Busch InBev gibi devler de var.

Teknoloji devi IBM ve Blockchain şirketi Chainyard, tedarik zinciri yönetimi için Trust Your Supplier (TYS) adında yeni bir Blockchain ağı geliştirdiler. Haber, IBM tarafından bugün duyuruldu.

TYS ağının kurucu üyeleri arasında IBM’nin yanı sıra Amerikan bira üreticisi Anheuser-Busch InBev, teknoloji şirketlerinden Cisco, Lenovo, Nokia ve Schneider Electric, İngiliz ilaç şirketi GlaxoSmithKline ve telekominikasyon şirketi Vodafone da yer alıyor. IBM Blockchain platformu üzerinde inşa edilen bu ağ, çok zaman alan elle yapılan işlemleri ortadan kaldırmayı ve hata-dolandırıcılık risklerini azaltmayı hedefliyor.

Tedarikçi kimlikleri için Blockchain ağında dijital bir pasaport oluşturan TYS, tedarikçilerin ağdaki alıcılarla bilgi paylaşmasını sağlıyor. Ayrıca, platform sayesinde kullanıcıların tedarikçilerle ilgili işlerde zamandan ve maliyetten tasarruf edebilecekleri belirtiliyor. Lenovo veri merkezi biriminin ana tedarik zinciri soumlusu Renee Ure’un konuyla ilgili yorumu şöyle:

“Blockchain, şirketlerin tedarikçi ağlarını yönetme şekillerini baştan başa değiştirme potansiyeline sahip. TYS sayesinde, hem alıcılar hem de tedarikçiler Blockchain teknolojisinin faydalarını görecekler. Maliyetler ve karmaşıklık azalırken, hız artacak.”

IBM Blockchain projelerine devam ediyor

TYS, IBM’nin bir dizi Blockchain projelerinin sonuncusu. 2018’den bu yana ABD’de güvence altına alınan Blockchain patentlerinin sayısını 3’e katlayan şirket, şu anda 100’den fazla aktif patente sahip.

IBM yine geçtiğimiz ay da Amerikan teknoloji devi Seagate ile sahte sabit disk sürücülerini tespit etmek için bir Blockchain projesine başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl