İçinde 2 milyondan fazla DOGE bulunan 9 yıllık cüzdan uyandı!

Son senelerde Elon Musk'ın verdiği destekle belki de hayal bile edilemeyecek seviyelere gelen Dogecoin'de, son yükselişler eski cüzdan sahiplerini de harekete geçirmiş gözüküyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte yükselişe geçen ve bir haftada yüzde 150’den fazla artış yaşayan Dogecoin’de yıllardır uyuyan cüzdanlar da uyandılar. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgiye göre içinde 2 milyon 374 bin 814 adet DOGE olan cüzdan 9 yıl sonra ilk kez hareket etti. Bu coin’lerin şu anki toplam değeri de yaklaşık 340 bin dolar.

Milyonlarca DOGE Binance’e aktarılıyor

Whale Alert’in dün ve dünden önceki günlerde attığı tweet’lerde de milyonlarca DOGE’un Binance borsasına aktarıldığı görülüyor. Son 24 saatte 299 milyon, 150 milyon ve 450 milyon adetlik Dogecoin hareketleri dikkat çekerken, Binance’e giden toplam DOGE adedi de 41 milyonu geçti.

DOGE Twitter’a mı geliyor?

DOGE’ların borsalar taşınmasının altında büyük oyuncuların coin satışı yapmak istemeleri olabilir. Dogecoin’deki yükseliş haal sonlanmış değil ve balinalar şu an için yeni bir yükseliş hamlesi bekliyor da olabilirler. Son iddialar ise Dogecoin’e desteğiyle bilinen Elon Musk’ın Twitter’a DOGE ile ödeme özelliğini getireceği yönünde. Dolayısıyla meme token’daki hareketler bir süre daha devam etme potansiyeline sahip…

Bilindiği üzere Dogecoin 2013 yılında iki geliştirici Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından yaratılmıştı. Markus elindeki tüm DOGE’ları 2015’te satarken, Palmer ise şu anda kripto paraalra karşı bir duruş sergiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl