tipobet

TenX’in CEO’su bir saadet zinciri ile bağlantılı çıktı

Geçtiğimiz yıl ICO sürecinde 80 milyon dolar toplayan TenX'in başkanı Julia Hosp'un, saadet zinciri Lyoness ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

TenX başkanı Julian Hosp’un Avusturyalı alışveriş indirim servisi Lyoness ile bağlantılı olduğu bildirildi. Lyoness’in Norveç, Avusturya ve İsviçre’de yasa dışı saadet zinciri kurduğu biliniyor.

Daha önce de Hosp’un, Lyoness ile bağlantılı olduğuyla ilgili Çin’deki bazı söylentilerden sonra TenX’in başına geçmeden önce bu saadet zincirine nasıl yeni katılımcılar ekleneceğiyle ilgili yaptığı bir sunumun videosu internete düştü.

Eğer bu video gerçekse, sadece itibar kaybı yönünden TenX’e zarar vermiyor, aynı zamanda video içeriğinde dürüst olmamanın teşvik edilmesi ve kâr amacıyla hileli taktiklerin desteklenmesi yönünden de zarar veriyor.

Host, videoda insanların aileleriyle ve arkadaşlarıyla ilişkilerinden faydalanılmasını çünkü bundan kaçamayacaklarını ve onlara görüşme teklif ederken görüşmenin gerçek nedenini gizlemelerini söylüyor.

Videoda, Lyoness’in çalışma şekli konusundaki can sıkıcı sorulardan kaçınılmasıyla ilgili ipuçları da var.

TenX’in itibar kaybı

TenX, geçtiğimiz yıl Bitcoin‘i Visa kart ve bankacılık lisansıyla entegre ederek “kripto paraları her zaman her yerde harcanabilir hale getirme” mottosuyla ICO sürecinde 80 milyon dolar topladı. TenX’in whitepaper’ına göre, platformun PAY token’ını elinde tutan kullanıcılar, kartların kullanımıyla edilen gelirlerden pay sahibi olacaktı. 2017’den beri şirket sözünü yerine getirmedi. Kullanıcılar 1 yıldan uzun süredir Bitcoin bağlantılı banka kartlarını bekliyor.

TenX’in vaatlerini yerine getirme konusunda istekliliği ya da kapasitesi hakkındaki sorular gittikçe artıyor. Bazıları da TenX’in bir ICO aldatmacasından başka bir şey olmadığını düşünüyor.

Haberlere göre Hosp, TenX ICO’sundan önce Lyoness’le bağlantılı olduğuyla ilgili materyallerin sansürlenmesinde başarılı olmuştu. Bu konuda Twitter’da paylaşım yapan hesaplar kısa bir süre sonra askıya alınıyordu.

Hosp’un video söylediği şeylerden biri de şöyleydi:

“Unutmayın, hiçbir zaman %100 gerçeği söylemek zorunda değilsiniz. Eğer bu yöntemi uygularsanız, şu an hayal bile edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz ve hiçbir zaman müşterisiz kalmazsınız.”

İtibar kaybından ayrı olarak, Hosp’u asıl rahatsız eden şey ise SEC’in geçen seneki ICO patlamasında kayıt dışı menkul kıymet satan ICO’ları yakın takibe alması, çünkü TenX de bunlardan biriydi.

Haber: CCN

→KADINLARIN FAVORİSİ BİTCOİN DEĞİL, XRP

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun