Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ICON’dan açıklama: Soruşturma, ICON projesini etkilemeyecek

icon-icx

ICX token’ın yaratıcısı ICON Vakfı’ndan Güney Kore’de kendilerinin de dahil olduğu iddia edilen soruşturmayla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, ICON’un Kore Ulusal Vergi Dairesi tarafından soruşturma altında olduğu iddiaları yalanlandı. ICON Vakfı’nın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu FINMA tarafından düzenlendiği, vakfın tüm finansal ve yasal gereklilikleri karşılamak üzere muhasebeci, denetçi ve vergi avukatıyla özenli bir şekilde çalıştığı ifade edildi.

İddialara konu edilen ICONLOOP’un ICON Vakfı’ndan bağımsız olarak çalıştığının belirtildiği açıklamada “Soruşturmanın ICON projesini etkilemeyeceğinden eminiz” denildi.

İlginç olan ICON’un teknolojik altyapısının dayandığı “loopchain”in yaratıcısı olan ICONLOOP, yakın zaman önce Güney Kore hükümetiyle iş birliğine gitmişti. Şirketin teknolojisinden çeşitli alanlarda faydalanılmıştı. Buna karşın, yerel medyaya göre, Güney Kore’deki Seul Bölge Vergi Dairesi, Şubat ayı sonunda ICONLOOP’un merkezine tam 10 vergi müfettişini gönderdi ve soruşturma hâlen sürüyor.

Vergi dairesinin soruşturma sürecinin genel olarak 3 ay sürdüğü ve ICONLOOP ile ilgili sonuçların Haziran ayında çıkabileceği kaydediliyor.

Soruşturmanın nedeninin ICONLOOP’un 2017 yılındaki ICO’da ICON Vakfı tarafından toplanan Ethereum‘ların transferleri olduğu bildiriliyor. Bu arada vergi dairesi, bundan önce HDAC token’ın ihraççısı konumundaki HN Grup’u soruşturmuştu.

ICON, 2017 yılının Eylül ayında gerçekleştirilen ICO’da yaklaşık 43 milyon dolar toplamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl