ICRYPEX’e Merkez Bankası kökenli atama: Ferhat Yükseltürk, Yönetim Kurulu Danışmanı oldu

Kripto para borsası ICRYPEX, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Odeabank Ekonomik Araştırma ve Strateji Birimi gibi yerlerde uzun yıllardır danışma görevlerinde bulunan Ferhat Yükseltürk’ü şirketin Yönetim Kurulu’na Danışman olarak atadığını duyurdu.

Kripto para borsası ICRYPEX, ekonomi dünyasının bilinen isimlerinden Ferhat Yükseltürk’ün Danışma Kurulu üyeliğine getirildiğini duyurdu.

İş hayatına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası – Bankacılık ve Finansal Kurumlar Müdürlüğü’nde başlayan Yükseltürk, 10 yıllık devlet deneyiminin ardından 2013 yılında Odeabank Ekonomik Araştırma ve Strateji Birimi’ne katılarak bilanço ve piyasa stratejileri, rekabet analizleri, makro ekonomi analizleri ve proje değerlendirme gibi alanlarda uzmanlaştı.

2016 yılında Danışmanlık sektörüne geçen Yükseltürk, 2018 yılından bu yana Econs Consulting’te kurucu Ortak olarak görev aldı. Danışmanlık kariyeri boyunca 800 milyon USD’nin üzerinde kurumsal finansman işlemlerinde Danışmanlık yapan Yükseltürk, aynı zamanda 100 milyon USD’lik şirket satın alma ve birleşme süreçlerinde görev aldı.

Yirmi yıldan uzun bir süredir finansal piyasalarda kritik pozisyonlarda yönetici olarak yer alan Yükseltürk, ICRYPEX’in global büyüme hedeflerine Yönetim Kurulu Danışmanı olarak destek olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl