Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

IDAX, resmen açıkladı: CEO’muz kayıp, cüzdana erişemiyoruz!

Dünya çapında yaklaşık 1.5 milyon kullanıcıya sahip Çin merkezli kripto para borsası IDAX, resmi açıklama ile CEO'sunun kayıp olduğu ve cüzdana erişilemediği iddialarını doğruladı.

Bugün sabah saatlerinde bildirdiğimiz gibi, Çin merkezli popüler kripto para borsalarından IDAX’in CEO’sunun borsanın soğuk cüzdanıyla kayıplara karıştığı iddia ediliyordu.

İddialar doğru çıktı ve IDAX iddiaları ender görülen bir şekilde resmi açıklamayla kabul etti.

Borsanın internet sitesinde yer alan açıklamada, “24 Kasım’daki duyurumuzdan beri IDAX Global CEO’su bilinmeyen bir nedenden dolayı kayıp ve IDAX Global çalışanları CEO’ya ulaşamıyor. Bu nedenle IDAX’te hemen hemen tüm kripto paraların saklandığı soğuk cüzdana erişimiyoruz ve dolayısıyla para yatırma/çekme hizmeti sağlanamıyor. IDAX Global, para yatırma/çekme servisi dahil olmak üzere platform hakkında bir acil durum planı hazırlıyor ve bu nedenle tüm platform hizmetlerimizi kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Ne olmuştu?

Çin hükümetinin geçtiğimiz hafta kripto para borsalarını yeniden kıskaca almasıyla birlikte IDAX’te para çekme sorunları yaşanmaya başlandı. Kullanıcıların para çekme talepleri yerine getirilmezken borsadan 24 Kasım günü yapılan resmi açıklamada, taleplerin yığıldığı, her kullanıcının taleplerine yanıt verileceği ancak sabırla beklenmesi gerektiği ifade edildi. Aynı günkü bir başka açıklamada da IDAX’in artık Çin’deki kullanıcılara hizmet vermeyeceği kaydedildi.

Bu süre zarfında IDAX’in sosyal medya kanalları etkinliğini yitirirken kullanıcıların para çekme sorunları devam etti. Bu arada bazı kullanıcıların Şangay merkezli borsanın ofisi önünde toplandığına dair görüntüler de ortaya çıktı.

Ana ofisi Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’daki GBC High-Tech Industrial Park’ta yer alan IDAX, 2017’nin Aralık ayında açılmıştı. Borsa, Moğolistan merkezli tek kripto para borsası.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl