İflas eden Celsius’un regülasyon yöneticisi JPMorgan ile anlaştı!

12 Haziran günü çekim işlemlerini durduran ve Temmuz başında ABD mahkemelerine iflas başvurusunda bulunan Celsius'ta yaklaşık 8 ay görev alan ve regülasyonlar ile şirket politikasından sorumlu yöneticisi Aaron Iovine, yeni işini ülkenin en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan'da buldu!

Batık kripto bankası Celsius’ta Şubat ile Eylül aylarında şirket politikası ve regülasyonlardan sorumlu yönetici olarak görev alan Aaron Iovine, hayatına hiçbir şey olmamaış gibi devam ediyor! Bloomberg’in haberine göre Iovine’in son adresi ise ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan oldu.

Alacaklıların suçladığı kişilerden…

Iovine, JPMorgan’da dijital varlık politikalarından sorumlu yönetici konumunda olacak. Iovine, Eylül ayında Celsius’tan ayrılmış olsa da, Celsius mağdurlarının ise onunla işleri tam olarak bitmiş gözükmüyor. Iovine’in ismi, “alacaklıların suçladığı yöneticiler” isimli mahkeme dosyasına da girmiş durumda…

Jamie Dimon “Ponzi” demişti

JPMorgan’ın dünyaca ünlü CEO’su Jamie Dimon’ın kripto para düşmanlığı senelerdir sektör tarafından biliniyor. 2017’de “Kripto para işlemi yapanı kovarım” diyen Dimon, sonraki yıllarda da bu karşıtlığını sürdürmüştü.

JPMorgan CEO’su sadece birkaç hafta önce kripto paralar için “Merkeziyetsiz ponzi” ifadelerini kullanmıştı. Iovine’in yöneticisi olduğu “dijital varlıklar regülasyon politikaları” pozisyonu ise Dimon’ın bu açıklamalarının hemen sonrasında açıldı.

JPMorgan müşterilerine kripto para hizmetleri de sunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl