İflas eden Celsius’un toplantı kaydı sızdı: Yeniden doğuş planı

İflas başvurusunda bulunan Celsius'un CEO'su Alex Mashinsky, şirketi yeniden canlandırmak için yeni planlar kuruyor. Mashinsky’in Celsius'un icraatlarını özellikle saklama hizmeti faaliyetlerine doğru yönlendirmeye niyetlendiği bildirildi.

Yaşadığı likidite krizinin ardından geçtiğimiz temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan kripto kredi şirketi Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky’in geçen hafta çalışanlarla bir toplantı yaptığı ve toplantıda firmayı iflastan kurtarmak için kurduğu planları açıkladığı bildirildi.

Çalışan tarafından toplantı kaydı sızdırıldı

New York Times, Celsius müşterisi olan ve iflastan bu yana yaşadıklarını internet üzerinden kamuoyuna aktaran Tiffany Fong adlı kişiye bir çalışan tarafından sızdırılan toplantı kaydını ele geçirdi.

Mashinsky toplantıda, Celsius’un kripto para saklama hizmeti sunmasını ve bazı işlemlerden ücret almasını sağlayacak “Kelvin” kod adı verilen bir planı sundu. Celsius’un önceki “ücretsiz” marka kimliğinin yeni plan kapsamında terk edileceği gözlemlendi. Mashinsky’in şirketin potansiyel dönüşünü Apple ve Delta gibi diğer büyük kurumsal geri dönüşlerle karşılaştırdığı söyleniyor. Bir Celsius sözcüsüne göre, tüm senaryolara hazırlıklı olmak için düzenli olarak şirket içi toplantılar yapılıyor.

Celsius’un mali durumu hakkında bağımsız müfettiş isteniyor

Celsius, geçtiğimiz temmuz ayında resmen iflas başvurusunda bulunmuştu. ABD iflas kanununun yeniden yapılandırılmaya olanak tanıyan 11. maddesine göre başvurusunu yapan şirket, açıklamasında ayrıca 167 milyon dolarlık nakdi bulunduğunu ve süreç için bu paranın kullanılabileceğini belirtmişti. Ancak, düzenleyicilerin mahkemede şirketin gerçek mali durumunu gizlediğini iddia etmesiyle bu durum son haftalarda değişti. Adalet Bakanlığı ve alacaklı temsilcileri, Celsius’un mali durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağımsız bir müfettiş denetimi talep ediyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl