İflas eden Voyager’dan satış için açık artırma

Kripto para kredi verme platformu Voyager, bazı varlık ve hisselerinin satışı için 13 Eylül tarihinde bir açık artırma düzenleyecek. Kalifiye yatırımcıların katılabileceği açık artırma için ilk teklifler dün verilirken, sonuçlar ise 29 Eylül'deki duruşmada açıklanacak.

Terra LUNA çöküşünün kötü etkilediği “kripto bankaları”ndan olan ve Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital bazı varlık ve hisselerinin satışı için açık artırma başlatıyor. Mahkemeden alınan onayla başlatılacak olan açık artırmaya kalifiye yatırımcılar katılıyor. İlk teklifler dün verilirken açık artırma 13 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Voyager’ın danışma kurulu da yaptığı açıklamada 22 kurumun 4 Ağustos’tan bu yana varlıklar için teklif verdiğini ve görüşmelerin bu tarihten bu yana devam ettiğini belirtti. Teklif veren kurumlar, geçtiğimiz hafta, 6 Eylül günü olan bitiş tarihinin uzatılması için mahkemeye başvurmuş ve talep kabul edilmişti.

FTX ve Alameda da vardı

Bilindiği üzere Sam Bankman-Fried’ın kontrol ettiği FTX borsası ile Alameda trade şirketi de Voyager’ı satın almak isteyen şirketlerden ikisiydi ve teklif kamuya açık şekilde yapılmıştı. Voyager ise FTX-Alameda ikilisinin teklifini reddetmiş ve sebep olarak ise teklifin sadece bu şirketlere yaradığı açıklamasını yapmıştı. Sam Bankman-Fried ise Genç Voyager’a verdiği cevapta “Elinizde bulunan fonları nedne hala müşterilere vermiyorsunuz?” demiş ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Tekliflerin, çözüm önerilerinin çeşitliliğine göre değişkenlik gösterdiği belirtiliyor. Hangi teklifin Voyager için daha iyi olduğuna ise Voyager Danışma Kurulu karar verecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl