İki kripto para şirketinden daha Rus cüzdanlarına yasak!

Avrupa Birliği'nden geçtiğimiz hafta Rusya merkezli kripto para cüzdanlarına çıkan engelleme kararının ardından şimdi de iki büyük kripto para şirketi Blockchain.com ile Crypto.com, aynı cüzdanlara kısıtlama getirme kararı aldı.

Blockchain.com ve Crypto.com şirketleri yaptıkları açıklamalarla Rusya bağlantılı cüzdanlara kısıtlama getirecekleri konusunda kullanıcılarını uyardılar.

Bu şirketlerden Blockchain.com Rus vatandaşlarına bundan sonra saklama ya da ödül hizmetleri sunmayacak. Yapılan açıklamada Rus vatandaşlarının 27 Ekim gününe kadar varlıklarını borsadan çekmesi istendi. Daha sonra bu hesaplar askıya alınacak.

Crypto.com’un kullanıcılarına gönderdiği e-postalarda ise belirsizlik daha fazlaydı. Daha önce AB yaptırımlarına tâbi olan birçok cüzdanı askıya alan şirket, çekim işlemleriyle ilgili bir bilgi ise vermşyor. Dolayısıyla kullanıcılar için çekim işlem hakkı bile olmayabilir.

İki şirketin açıklamasında uygulamaların AB yaptırımlarıyla alakalı olduğu da belirtildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta da, NFT şirketi Dapper Labs Rusya merkezli ve bağlantılı hesapları askıya aldığını açıklamıştı. Dapper Labs, NFT sahiplerinin varlıklarına ulaşamayacaklarını ya da onları transfer edemeyeceklerini belirtmiş ancak sahiplik hakkının ise devam edeceğini duyurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl