İki yatırım şirketi, SEC’ye yaptıkları Ether ETF başvurularını geri çekti

Yatırım şirketleri VanEck ve ProShares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptıkları Ether vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF başvurularını geri çektiler.

VanEck, geçtiğimiz Çarşamba günü Ether vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak bir Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu yapmıştı. Diğer şirket ProShares’ın da aynı şekilde ve aynı gün bir başvurusu olmuştu. Şirketler, başvurularını neden geri çektiklerini ise açıklamadılar.

Öte yandan Bloomberg’in ETF analisti Eric Balchunas, başvuruları geri çekme kararının SEC ile yapılan görüşmenin ardından alınmış olabileceğini ifade etti. Balchunas, kurumun iki şirkete de bu ETF’lerin onaylanma ihtimalinin düşük olduğunu aktardığını tahmin ediyor.

Bitcoin ETF başvuruları ise geri çekilmeden SEC’nin onay veya ret kararını bekliyor. Bugüne kadar çok sayıda şirket, SEC’ye Bitcoin ETF başvurusu yaptı. SEC Başkanı Gary Gensler, yakın zaman önce Bitcoin ETF başvurularını incelemeyi dört gözle beklediğini ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak olan Bitcoin ETF’lerine daha olumlu baktığını söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl