Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü İngiliz politikacı da Bitcoin satın aldı

Yıllar önce yaptığı konuşmalar, Bitcoin topluluğu içinde viral hale gelen ünlü İngiliz politikacı, bu hafta ilk Bitcoin'ini satın aldı.

Eski İngiliz politikacı Godfrey Bloom, Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre ilk Bitcoin’ini bu hafta satın aldı. Bloom ayrıca, bol miktarda altın ve gümüş sahibi olduğunu da belirtti.

Bloom, yıllar önce parlamentoda yaptığı konuşmalarda küresel finansal düzeni yerden yere vuran açıklamalar yapıyor ve bankacılık sektörünü “dolandırıcılık” olarak nitelendiriyordu.

Ünlü politikacı, 2004 yılından 2014’e kadar da Avrupa Parlamentosu üyesi olarak görev almıştı.

Kripto para dünyasından kanaat önderlerini kanalına davet etti

70 yaşındaki Bloom ayrıca kripto paralar hakkında daha fazla şey öğrenmeye açık olduğunu söyledi ve 13 bin abonesi olan Youtube kanalında kripto para dünyasından isimleri röportaj için davet etti.

Bloom, bu açıklamalarının öncesinde portföyünün yüzde 65’ini altın ve yüzde 8’ini gümüşte, geri kalanını ise gayrimenkulde tuttuğunu söylemişti.

İngiliz politikacı, geçen ay Twitter hesabımızda paylaştığımız videoda şu konuşmaları yapıyordu:

“Ben ‘baby boomer’ denilen yaş grubundanım. Savaştan hemen sonra doğdum. Muhtemelen bizler, o dönemden bugüne küresel anlamda en uzun süreli barış ve zenginlik dönemini yaşadık.

Ben bu dünyadan göçtükten sonra aileme bırakmak için her zaman kenara az da olsa bir para koydum. Çünkü hiçbir zaman kazandığımdan daha fazla harcamadım. Bu konuda hep tedbirli oldum. Çok çalıştım. Açıkçası devletlerin borca girmeleri bana her zaman büyük bir sürpriz olarak gözükmüştür. Bunu açıklamak isterim çünkü anladığınızı düşünmüyorum.

Bunun sebebi politikacıların vergiyle topladıklarından sürekli olarak daha fazla para harcamalarıdır. Harcayabilecekleri kadar fazla harcamalarından… Bu harcamaların çoğu da boşadır. Bu borç batağındaki ülkeleri konuşmamızın sebebi oradaki cahil ve saçma sapan politikacıların, elde edebileceklerinden sürekli olarak daha fazla harcama yapmalarıdır. Daha sonra da borç alıyorlar ve bir daha alıyorlar. Daha kötüsü sonra da para basıyorlar. Çünkü merkez bankasındaki politikacıların bir para basma makinesi var. Sen bunu özel bir vatandaş olarak yapıyorsun ve bu bir suç. Bunu sen, normal bir vatandaş olarak yapsan hapse girerdin. Ve merkez bankalarındaki politikacılar bunu sürekli olarak yapıyorlar.

Size açıklamama izin verin, bu ülkeler aptal lider ve politikacıları yüzünden iflas etmiş durumdalar. Ve bu gerçekten çok ahlaksızca, evet ahlaksızca… Herhangi bir ülkenin sıradan vergi mükelleflerinden başarısız politikacılar ve başarısız bankalar için ödeme yapmalarını istemesi… Ve bu borçlar ödenecek gibi değil. Tanrı aşkına, hiç paraları yok. Bunu itiraf edelim.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl