Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İlk Bitcoin’ini 2013’te 330 dolara alan ABD senatörü 5 BTC tutuyor

Bitcoin savunucusu ABD’li senatör Cynthia Lummis, Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’lilerin emeklilik hesaplarıyla Bitcoin yatırımı yapabilmelerini görmeyi istediğini söyledi.

CNBC’nin zirvesinde konuşan senatör, “Bitcoin’i, insanların gelecek adına biriktirmeleri için emeklilik fonlarında ve diğer alanlarda çeşitlendirilmiş bir yatırım stratejisinin parçası olduğunu görmek istiyorum.” dedi.

Lummis, bir uyarı yapmayı da ihmal etmedi:

“Bence insanlar tüm paralarını Bitcoin’e yatırmamalılar, tıpkı tamamını dolarda tutmamaları gerektiği gibi. Çeşitlendirmek daha iyi. Bitcoin’in uzun vadede en güçlü değer saklama araçlarından biri olduğunu düşünüyorum.”

İlk BTC’sini 2013’te aldı

Lummis kendi Bitcoin macerasından da söz etti. Senatör, ilk Bitcoin’ini 2013 yılında 330 dolara satın aldığını, şu anda ise yaklaşık 170 bin dolar değerinde 5 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Lummis, gerçekten anladığını hissettiği tek kripto para olduğundan portföyünde sadece Bitcoin bulunduğunu da ekledi. Senatör, Ethereum’un da faydaları olabileceğini belirterek Bitcoin’e olan desteğinin tek faydalı kripto paranın o olduğu anlamına gelmediğini vurguladı.

Fotoğraf: Flickr/Gage Skidmore

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl