Illuvium (ILV) ekibi, soygun ihtimaline karşı Uniswap havuzunu boşalttı

Yaz aylarından bu yana kripto-oyun dünyasının oyna-kazan kategorisindeki ürünlerinden biri olan Illuvium'da proje ekibi sistemdeki bir açık nedeniyle, stake edilen fonların çalınması ihtimaline karşı önlem olarak Uniswap'taki sILV havuzunu boşalttı.

Milyar dolarlık blok zinciri oyun projesi olan Illuvium’un (ILV) ekibi stake platformunda bir hata keşfettikten sonra bir hacker’ın fonları çalma ihtimaline karşı Uniswap havuzundaki fonları tamamen boşalttı.

Bilindiği üzere 2020’nin yaz aylarında adeta bir çılgınlığa dönüşen merkeziyetsiz finans endüstrisinde bu dönemin ardından hack olayları ciddi şekilde artmıştı. 2021 yazında ise merkeziyetsiz finansın oyun sektörü ciddi bir ilerleme kaydetmiş ve saldırılar zaman zaman bu tarafta da görülmüştü. Illuvium’un bu hamlesi hack olaylarına karşı alınacak yeni önlemler açısından da önem arz ediyor.

“Önceliğimiz DAO’yu korumaktır”

Illuvium’dan dün atılan tweet’te ise bu konuya değinildi ve hiçbir fonun zarar görmediği bilgisi verildi:

“Stake sözleşmelerimizde bir açık bulduk ve eDAO, sILV mint’leme sürecini geçici olarak durdurdu. Saldırı yolu kapatıldı ve hiçbir fon zarar görmedi. Bu tamamen DAO için bir koruma mekanizmasıdır. Güvenlik açığı, stake V2 sözleşmelerinde düzeltildi ve bunların kısa süre içinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz. ILV sahiplerinin Arazi Satışından önce sILV haklarını talep etmeleri için zamanları olacaktır. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Bizim önceliğimiz DAO’yu korumaktır”

Ancak bu açıklamaya rağmen Kasım ayına kadar uzanan bazı işlem kayıtları da dikkat çekiyor. Bu dönemde özel kontratlara sahip olan bazı adreslerin, düzenli olarak Illuvium’un yönetişim token’ı olan ILV’yi yatırdığı ve daha sonra da stake edilmiş olan çok daha büyük miktardaki token’ı çektiği görülüyor.

sILV fiyatı sıfır oldu

Dün yapılan çekimlerle birlikte sILV/ETH Uniswap V3 havuzundaki fonlar boşaltıldı ve sILV’nin işlem fiyatı da geçici olarak sıfıra düştü.

Kurucu ortak Aaron Warwick de Discord’dan yaptığı açıklamada güvenlik açığının hacker’lar tarafından kullanılmasını önlemek ve sILV havuzunu kurtarmak için bu adımı atmak zorunda olduklarını belirtti. Warwick ayrıca ekibin yaşanabilecek ekstrem durumlara karşı da çoklu imza sisemli bir önleme mekanizmasının olduğunu da söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl