IMF Başkanı: Dijital para birimlerini yasaklamak akıllıca olmayabilir

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Londra’daki bir konferansta yaptığı konuşmada, dijital para birimlerini yasaklamanın akıllıca olmayabileceğini söyledi. ‘İstikrarsız bir para birimine sahip ülkeler kullanbilirler’ Özellikle kurumsal açıdan zayıf ve istikrarsız bir para birimine sahip ülkelerin, dijital para birimlerinden birini doğrudan benimseyebileceğini ifade etti: “ABD Doları gibi başka bir ülkenin para birimini kabul etmek yerine bu ekonomiler dijital para birimi kullanabilirler. Buna dolarizasyon 2.0 diyoruz.” Öte yandan IMF’in bir süredir Blockchain teknolojisini örgütsel düzeyde araştırıyor. Başkan Lagarde, ayrıca konuşması...

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Londra’daki bir konferansta yaptığı konuşmada, dijital para birimlerini yasaklamanın akıllıca olmayabileceğini söyledi.

‘İstikrarsız bir para birimine sahip ülkeler kullanbilirler’

Özellikle kurumsal açıdan zayıf ve istikrarsız bir para birimine sahip ülkelerin, dijital para birimlerinden birini doğrudan benimseyebileceğini ifade etti:

“ABD Doları gibi başka bir ülkenin para birimini kabul etmek yerine bu ekonomiler dijital para birimi kullanabilirler. Buna dolarizasyon 2.0 diyoruz.”

Öte yandan IMF’in bir süredir Blockchain teknolojisini örgütsel düzeyde araştırıyor. Başkan Lagarde, ayrıca konuşması sırasında Blockchain’in finansal uygulamaları için de destek sözü verdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl