IMF, El Salvador’un Bitcoin hamlesine karşı çıktı: Sorun yaratır

Uluslararası Para Fonu (IMF) El Salvador'un Bitcoin'i ülkede yasal para haline getiren kanun hamlesine karşı çıktı. Kurum, yaptığı açıklamada bu adımın mali ve hukuki açıdan sorun yaratacağını belirtti. 

Uluslararası Para Fonu IMF, bugün yaptığı açıklamayla El Salvador’un Bitcoin hamlesine olumsuz baktığını duyurdu. Açıklamanın, El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin IMF yetkilileriyle yapacağı toplantı öncesinde gelmesi de dikkat çekti.

IMF yetkilisi Gerry Rice, toplantıya girmeden gazetecilerin sorularına maruz kaldı ve yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:

“El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmesi, makroekonomik, mali ve hukuki açıdan birçok sorunu beraberinde getiriyor. Çok dikkatli analiz edilmesi gereken bir konu. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkedeki otoritelerle görüşmelerimize devam edeceğiz”

El Salvador’un 3 yıla yayılmış bir ödeme takvimi olacak şekilde IMF’den 1 milyar dolarlık kredi istediği ve taraflar arasındaki görüşmelerin de Mart ayından bu yana devam ettiği belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl