imx coin nedir

Yatırım ve finans dünyası hızla evrilmekte ve bu evrimin en belirgin örneklerinden biri de blockchain teknolojisidir. Blockchain teknolojisinin yükselmesiyle birlikte, kripto para birimleri ve NFT’ler (non-fungible tokenlar) gündelik hayatımızda hiç olmadıkları kadar yer alıyor diyebiliriz. Bu konuda önce çıkan platformlardan biri de Immutable X’tir. Peki, Immutable X ve IMX Coin nedir?

Immutable X nedir?

Immutable X, Ethereum tabanlı, ölçeklenebilir ve çevre dostu bir Layer-2 çözümüdür. Bu platform, özellikle NFT ticaretini merkeziyetsiz, hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefler. Böylece kullanıcılar, yüksek gaz ücretleri olmadan NFT alışverişi yapabilirler.

Okumadan geçmeyin! | Bitcoin ne zaman yükselecek?

IMX Coin nedir?

IMX Coin ise, Immutable X ekosisteminin can damarıdır diyebilirz. IMX, bir ERC20 tokeni olarak karşımıza çıkıyor. IMX’in toplam arzı 2 milyardır ve hem fayda hem de yönetim tokeni olarak işlev görür.

Kullanıcılar, Immutable X platformuna katkıda bulunarak, yani uygulamalar oluşturarak veya NFT ticareti yaparak IMX Coin kazanabilirler.

Ayrıca, IMX, platform içindeki işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Bunun yanında, IMX Coin sahipleri, stake havuzlarına varlıklarını yerleştirerek çekici ödüller elde edebilirler.

Belki de en önemli özelliklerinden biri, IMX Coin sahiplerinin ekosistem içerisinde karar alma süreçlerine aktif olarak katılabilmeleridir. Kullanıcılan sahip oldukları IMX miktarına bağlı olarak, topluluk kararlarına oy verme hakkına sahip olurlar.

Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla IMX Coin’e sahip olmanız, ekosistemde daha fazla söz hakkı anlamına gelir.

Immutable X hangi ülkenin ve sahibi kim?

Immutable X, merkezi Avustralya’da bulunan bir teknoloji şirketidir. 2018 yılında kurulan bu platformun kurucuları arasında James Ferguson, Robbie Ferguson kardeşler ve Alex Connolly bulunmaktadır.

IMX Coin ne zaman çıktı?

IMX coin’in çıkış tarihi 14 Ekim 2021’dir.

IMX Coin en yüksek kaçı gördü?

IMX token’ın gördüğü en yüksek değer 26 Kasım 2021 tarihinde 9.50 dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl