Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İngiltere bankası, kripto para borsalarına fon gönderimini kısıtladı

Kripto para regülasyonlarını sıklaştıran ve borsaları adeta ülkeden çıkmaya zorlayan Birleşik Krallık'ta bankalardan da çeşitli kısıtlamalar gelmeye başladı. NatWest bankası, müşterilerinin kripto para borsalarına göndrebileceği para miktarını azalttığını açıkladı.

bitcoin-ingiltere

Birleşik Krallık regülasyon kurumu FCA’in son hamleleri bankalara da yansıdı. Ülkenin önemli bankalarından olan NatWest, yatırım dolandırıcılığı endişeleri sebebiyle müşterilerinin kripto para borsalarına gönderebileceği günlük miktarı geçici de olsa azalttığını açıkladı.

“Sosyal medya aracılığıyla dolandırıcılık…”

Bankanın sözcüsü olan Andrew Neilson da CoinDesk’e verdiği demeçte, müşterilerinin zarar ettiğini tespit ettikleri bazı dolandırıcılık olaylarıyla bağlantılı kripto para borsalarına da fon gönderimini durdurduklarını belirtti:

“Müşterilerimizi hedef alan bazı dolandırıcılık olayları tespit ettik. Bunların hem küçük hem de kurumsal müşterilerimizi hedef aldığını gördük. Özellikle sosyal medya siteleri bu olaylarda etkili oldu”

Hatırlanacağı üzere Cumartesi günü, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi FCA, Binance’in ülkede faaliyet göstermemesi gerektiğini ve yazılı bir onay olmadan herhangi bir faaliyette bulunmasına izin verilmediğini açıklamıştı.

Binance üzerinden, ödeme uygulaması Faster Payments ile bankalara ve bankalardan fon aktarımı özelliği de bugün itibariyle durdurulmuştu. NatWest bankası da daha önceden yaptığı açıklamada, Binance’i ‘İzlenen borsalar’ listesinde tuttuğunu açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl