İngiltere’nin en büyük gazetesi Bitcoin’i manşetten verdi

33 milyon okuyucuya sahip İngiltere'nin en büyük gazetesi The Sun, Bitcoin'i manşete taşıdı. En büyük kripto parayla ilgili bir makale yayınlayan gazete, Bitcoin'in azalan arzının büyük bir ralliyi tetikleyebileceğinden bahsetti.

İngiltere’nin en büyük gazetesi The Sun, Bitcoin’i 33 milyon okuyucusunun önüne çıkardı.

Bitcoin‘in sınırlı arzı ve %85’inin çıkarılmış olmasıyla ilgili bir makale yayınlayan The Sun, Rhythm adlı kripto para kullanıcısının kıtlığın başlamak üzere olduğuyla ilgili tweet’ini de alıntıladı.

Makalede ayrıca Bitcoin’in stok akış oranıyla ilgili bir analize de yer verildi. İlgili kısımda şu ifadeler kullanıldı:

“Önceki analizler, çıkarılan Bitcoin sayısı arttıkça sınırlılık da artacağı için Bitcoin’in değerinin de artacağına işaret ediyorlardı. Güvenilir kripto para analisti PlanB, yakın zamanda Bitcoin’in 2020’nin Mart ayına kadar 80 bin pound’a ulaşabileceğini hesapladı. Bu da Bitcoin’in şimdiki değerinin yaklaşık 10 katı demek. Öte yandan, bazıları ise bu konuda daha az iyimser. Onlar Bitcoin’in son günlerdeki yükselişini Facebook’un kendi kripto para projesini duyurmasına bağlıyorlar ve bu etkinin zamanla azalacağına inanıyorlar.”

Daha çok altının fiyatını tahmin etmek için kullanılan stok akış oranı Bitcoin’e uygulandığında, Bitcoin’in azalan arzının, fiyatı 10 yıldan daha az bir sürede 1 milyon dolara çıkarabileceği sonucu ortaya çıkıyor.

PlanB’nin bu indikatörü, CNBC’nin Squawk Box adlı programında yayınlanınca daha fazla dikkat çekmeye başladı.

The Sun’ın makalesine buradan ulaşılabiliyor.

Bu arada Bitcoin, TSİ 00.15 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 10,887 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl