İngiltere hükumeti NFT planını rafa kaldırdı

Şu anki İngiltere başbakanı Rishi Sunak'ın maliye bakanı olduğu dönemde ortaya attığı ve Kraliyet Darphanesi tarafından hükumet destekli bir NFT oluşturulması projesi rafa kalktı.

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, son dönemde kripto paralar konusunda ülkeyi daha çekici bir merkez yapma projesi kapsamında ortaya atılan NFT projesinden vazgeçti.

2022 yılında dönemin maliye bakanı olan ve şu andaki başbakan Rishi Sunak tarafından ortaya atılan projeyle ilgili son açıklama ise Hazine bakanından geldi. Bakan Andrew Griffith yaptığı açıklamada “Darphanemiz şu anda NFT projesiyle ilgili ilerleme kaydetmemektedir. Ortaya atılan teklif incelenmeye devam edilecektir” dedi.

Hatırlanacağı üzere hükumet destekli NFT’lerin 2022 yılının yaz aylarına kadar çıkarılması hedefleniyordu. Ancak İngiltere’de yaşanan tahvil sorunları ve eski başbakan Liz Truss’ın emeklilik fonlarını iflasa götürebilecek politikaları, kısa sürede istifa getirmiş ve gündem bir anda bambaşka bir noktaya gelerek NFT projesi adeta unutulmaya terk edilmişti.

En sert kripto para regülasyonlarının olduğu ülkelerden biri konumundaki İngiltere, son dönemde “bir kripto para merkezi olmak” hedefiyle önemli adımlar atsa da, bu konuda özellikle Uzakdoğu ülkelerinin gerisinde kaldı. Dijital paralar ve teknoloji konusuna önem veren Rishi Sunak da başbakan olduktan sonra bu konularda pasif bir siyaset gütmeye başladı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl