İngiltere’de “sahte Binance” ifşa oldu: Açıklama var

Dün İngiltere'deki lisans başvurusunu geri çeken Binance'in, Londra'nın kuzeyindeki küçük bir kasabadaki depo alanında merkezi olduğuna yönelik haberler, borsa tarafından yalanlandı. Binance adını kullanan sahte bir şirketin burada kayıt yaptığı ortaya çıktı.

Dün Nijerya’da kendi adını kullanan bir şirket için şikayet ve durdurma dilekçesi veren Binance, aynı uygulamayı bu kez İngiltere’de hayata geçirdi. Adı Binance olan bir şirketin kendi ismini kullandığını ve sahtecilik yaptığını belirten borsa, bu şirketin “gerçek Binance” ile hiçbir alakasının bulunmadığını açıkladı.

Sanal adresi sağlayıcısı OfficeServ vasıtasıyla, aynı adresi 2400’ten fazla şirketin de kullandığı ifade edilirken, ünlü sosyal medya forumu Reddit’te “İşte milyar dolarlık Binance’in merkezi” şeklinde başlıklar açıldı ve borsa sert eleştirilere maruz kaldı.

Binance’in İngiltere’deki ofisinin aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir depo merkezli olduğu ifade edilirken, gerçek ise kısa süre içerisinde ortaya çıktı.

Binance’ten iddialara kısa sürede açıklama geldi ve gerekli adımların atıldığı, bu şirketin kendileriyle hiçbir ilgisinin bulunmadığı yazıldı. Dün de Nijerya’da “Binance Nigeria Limited” adındaki bir şirketin gerçek Binance ile bir ilgisinin olmadığı ortaya çıkmıştı.

Kripto paraların da dahil olduğu birçok sektörde sanal da olsa, bir şirketin adresinin olması müşterilere daha çok güven veriyor. Bu yüzden birçok dolandırıcılık organizasyonu da bu tarz sanal adres sağlayıcıları sayesinde resmi adres elde edebiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl