İngiliz kulübünden kripto açılımı: Yüzde 10 token olarak satılacak

İngiliz futbol takımlarından Watford, hisselerinin yüzde 10'luk bölümünü dijital olarak satışa çıkardı. Satışlar dijital yatırım platformu Republic tarafından yapılacak. Satışlar sonunda yatırımcılara çeşitli özel haklar ve token'lar verilecek.

Bir dönem Premier Lig’de de mücadele eden, geçtiğimiz seneyi ise Championship’te tamamlayan Watford, hisselerinin yüzde 10’luk kısmını dijital olarak satışa çıkardı.

Yabancılar da alabilecek

Şirket satışla ilgili dijital alım-satım platformu Republic ve onun Avrupa iştiraki Seedrs ile anlaştı. Şu anda yaklaşık 175 milyon sterlin (yaklaşık 220 milyon dolar) değerinde olan Watford, yaklaşık 17.5 milyon sterlinlik kısmı satışa çıkaracak. Republic platformu üzerinden İngiliz olmayan yatırımcılar da bu sürece dahil olabilecek. Kulüp bu şekilde çok daha büyük bir kitleye erişmeyi hedefliyor.

Token’lar ilk etapta satılamayacak olsa da, kulüp ileriki dönemde işlem hakkını da yine Republic üzerinden sağlayacağını duyurdu.

Satışlardan elde edilecek olan gelir, kulübün performansını artıracak olan teşviklere ve erkek futbol takımının tesislerine harcanacak.

Kulüp başkanı olan Scott Duxbury, dijital varlıklar vasıtasıyla taraftarlarına kulübü açtıklarını ve ana hedefin yeniden Premier Lig’e yükselmek olduğunu söyledi.

Republic’e göre de bu satış, bugüne kadar bir İngiliz futbol kulübünün gerçek hisselerini satışa çıkardığı en büyük dijital sermaye arzı konumunda…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl