inj coin nedir

Son iki haftada dikkate değer bir %78’lik artışla kripto para piyasasında adından sıkça söz ettiren INJ Coin, birçok yatırımcının radarına girmiş durumda. Ancak birçok kişi “INJ Coin nedir?” sorusunun yanıtını tam olarak bilmiyor. Bu yazıda, INJ Coin’in ne olduğunu ve bu ani yükselişin arkasında yatan sebepleri detaylı bir şekilde ele alacağız.

INJ Coin nedir?

Injective, yeni nesil DeFi uygulamalarını desteklemek için oluşturulmuş bir blockchaindir. Bu platform, merkezi olmayan spot ve türev borsaları, tahmin piyasaları, borç verme protokolleri ve daha fazlasını destekleyen, açık, birlikte çalışabilen, layer 1 bir blok zinciri özelliklerine sahiptir.

Merkezi olmayan order book’lara dayalı bir sistemle, tüm finansal piyasa türlerini tamamen zincir üzerinde barındırmaktadır.

Injective protocol üzerinde spot işlemler, sürekli işlemler, vadeli işlemler, opsiyonlar ve daha birçok finansal işlemi bu platform üzerinden gerçekleştirmek mümkün.

Dahası, Injective, cross-chain bridge altyapısı ile Ethereum, IBC özellikli blok zincirleri ve Solana gibi farklı blok zincirleriyle uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Bunların dışında borsa ve piyasalarla ilgili olarak, Injective’in getirdiği yenilikçi özellikler onu diğer blockchain projelerinden ayırmaktadır. Özellike kullanıcılar için sıfır gaz ücretiyle işlem yapma olanağı sunması, Injective’i bir adım öne taşımaktadır

Injective ekosistemi, 100’den fazla projeyi ve 150.000’den fazla topluluk üyesini kapsamakta. Aynı zamanda, Injective’in arkasında Binance, Pantera Capital, Jump Crypto ve Mark Cuban gibi önde gelen yatırımcıların desteği bulunuyor.

INJ Coin sahipleri kimdir?

Eric Chen, Injective Labs’ın kurucu ortağıdır. Blockchain ve finans alanında geniş bir bilgi birikimine sahip olan Chen, geçmişte 0x, ChainLink ve Cosmos gibi önde gelen şirketlere yapılan yatırımlarda liderlik yaptı.

Albert Chon ise Injective Labs’ın CTO’su olarak görev yapmaktadır. Stanford Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimi aldıktan sonra Amazon’da yazılım geliştirme mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra Ethereum için yeni bir standardın öncüsü olarak tanınan Chon, Eric Chen ile birlikte Injective Labs’ı kurdu.

INJ Coin ne işe yarar?

Injective (INJ) Coin, daha önce de bahsettiğimiz gibi Injective Protocol’ün yerli tokenıdır ve aşağıda belirttiğimiz gibi birçok farklı işlevi vardır. Gelin bu işlevlere daha yakından bakalım!

  1. Ödül ve Delegasyon: INJ token sahipleri, tokenlerini belirli doğrulayıcılara delegasyon yaparak ağın güvenliğini artırabilir ve bu katkıları için ödül alabilirler.
  2. Protokol Yönetimi: Token sahipleri, protokolde yapılmak istenen değişiklikler, yükseltmeler veya diğer öneriler hakkında oy kullanabilir. Bu, protokolün demokratik bir şekilde yönetilmesini sağlar.
  3. Ticaret ve Ücret Ödemeleri: Injective Protocol üzerinde gerçekleşen işlemler için ödeme yapmak ve ticaret yapmak amacıyla kullanılır.
  4. Köprü Teminatı: Çeşitli blok zincirleri arasında değer transferi yapmayı sağlayan köprüler için teminat olarak kullanılır.

INJ Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

INJ Coin tüm zamanların en yüksek seviyesine 30 Nisan 2021’de ulaştı ve fiyat 25,01$ olarak kayıtlara geçti.

INJ Coin En Düşük Kaçı Gördü?

INJ Coin tüm zamanların en düşük seviyesini ise 03 Kasım 2020 tarihinde gördü ve fiyat, kayıtlara 0,6557$ olarak geçti.

INJ Coin Arzı Ne Kadar?

Toplam arz 100.000.000 INJ iken, dolaşımdaki bulunan INJ token sayısı 83.755.556 INJ’dir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl