Ünlü milyarder Mark Cuban’dan INJ yatırımı

Merkeziyetsiz türev borsası Injective Protocol, birçok ünlü yatırımcının da dahil olduğu fonlama turunda yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırım aldı.

Çapraz zincir türev işlemleri DeFi protokolü test ağını henüz Aralık ayında başlatan borsa, şimdi de Pantera Capital, BlockTower, Hashed, Cadenza Venture, CMS ve QCP Capital gibi şirketler ile kripto para yatırımcısı milyarder Mark Cuban’ın da dahil olduğu yatırımcılardan 10 milyon dolarlık fon topladı.

Injective’den Mirza Uddin, bunun özel bir token satışı olduğunu belirtti ve “1 yıllık kilitli kalma süresi ve 1 milyar doların üzerinde değerleme ile token satışı yapıldı” dedi.

Uddin ayrıca protokolün kendi token’ı olan INJ’nin şu anda zaten birçok borsada işleme açık olduğunu ancak yatırımcılar için protokol kasasından yeni token’lar üretilerek onlara dağıtıldığı bilgisini verdi ve “Bu yeni gelen yatırımla platformumuzu ve ekibimizi genişleteceğiz. Ayrıca borsamıza likidite sağlaması için kendi içimizde özel bir ticaret masası kuruyoruz” dedi.

Kullanıcılarının; kripto para, hisse senetleri, forex, NFT ve sentetik varlıklarda işlem yapmasına izin veren bir borsa olan Injective Protocol’ün şu ana kadar aldığı toplam yatırım ise yaklaşık 17 milyon dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl