Instagram yöneticisi, NFT çalışmalarını doğruladı

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri, NFT alanını aktif olarak incelediklerini söyledi.

Kendi hesabında Instagram hikayeleri üzerinden gelen soruları cevaplayan Mosseri, “Henüz duyurulacak bir şey yok fakat NFT’leri ve onları daha geniş kitleye nasıl erişilebilir hale getirebileceğimizi kesinlikle aktif olarak araştırıyoruz. Bence burası yer alabileceğimiz ilginç bir alan ve aynı zamanda içerik oluşturucularına yardımcı olmasını umduğumuz bir yol.” şeklinde konuştu.

Mosseri, Instagram’ın NFT’lerle entegrasyonunun nasıl olacağına dair detay vermekten kaçındı.

Instagram’ın NFT üzerine çalışma yaptığı ile ilgili ilk söylentiler yaz aylarında ortaya çıkmıştı. Android/iOS geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı görseller, Instagram üzerinde NFT’leştirilmiş görsel veya videolara doğrudan teklif verilebilecek bir özellik üzerinde çalışıldığını gösteriyordu.

Instagram’ın yanı sıra Twitter da NFT entegrasyonu üzerinde çalışıyor. Şirket, kullanıcıların profil fotoğraflarında doğrulanmış NFT’lerini kullanabilmelerini, ayrıca profillerinde NFT’lerini sergileyebilmelerini sağlamak istiyor. Öte yandan TikTok da geçtiğimiz aylarda “TikTok Top Moments” adında kendi NFT serisini çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl