IOTA, 3 gündür çalışmıyor: Ekipten yeni açıklama

13 Şubat'ta meydana gelen saldırıdan sonra kapatılan IOTA ağı, 3 gündür açılmazken ekip yeni bir açıklama yayınladı.

IOTA ağı, 13 Şubat günü 1.6 milyon dolar değerinde bir zarara yol açtığı söylenen ve Trinity cüzdanlarını hedefleyen saldırının ardından kapatılmıştı. O gün bugündür ekip, güvenlik uzmanlarından da yardım alarak ağı tekrar normal işleyişine döndürmek için çalışma yapıyor.

Son açıklamalara göre, bu çalışmalarda sona yaklaşılıyor. IOTA’dan henüz birkaç saat önce yapılan resmi açıklamada, güvenlik açığının belirlendiği ve cüzdandan kaldırıldığı, Trinity cüzdanının yeni bir versiyonunun geliştirildiği ve bu versiyonun her şeyden önce güvenli olacağı ifade edildi. Ayrıca, cüzdan çıktığında hesaplarda olağan dışı bir etkinlik görülmesi halinde Discord mod ekibi ya da IOTA Vakfı üyeleriyle doğrudan iletişim kurulması istendi.

Açıklamada son olarak “Gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Bu olayı mümkün olduğunca güvenli ve sorunsuz bir şekilde çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” denildi.

IOTA ekibi, olayla ilgili ilk açıklamada kullanıcılardan Trinity cüzdanlarını açmamalarını talep etmişti. Yeni sürümden sonra cüzdanı açacak olan kullanıcılarla birlikte saldırının yol açtığı gerçek zarar daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

IOTA, düne göre yüzde 12 değer kaybederek 0.27 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl