IOTA token, Binance Smart Chain ile entegre edildi

iota

Dünyanın en yüksek hacme sahip borsası olan Binance’in blok zinciri ağı olan Binance Smart Chain (BSC), birçok yeni projeye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. BSC üzerinde işlem yapılabilecek son kripto para da IOTA oldu.

Artık BSC DeFi projelerine katılabilecekler

IOTA token, BSC üzerinde sarmalanmış (wrapped) bir token olarak yer alacak. Gerçek IOTA token’ını ellerinde bulunduran kullanıcılar, onu “Binance Bridge” aracılığıyla BEP20 IOTA ile takas edebilecekler. Sarmalanmış IOTA’nın değeri, gerçek IOTA ile 1’e 1 oranda aynı olacak. BEP20 token’ı ile birlikte kullanıcılar, staking ve merkeziyetsiz finans projeleri de dahil olmak üzere, BSC ekosistemindeki protokollere giriş yapabilecekler.

Başka ağlarda da mümkün olacak

IOTA ekibi, BSC’nin ardından başka popüler blokzincir ağlarına geçiş sağlamayı da düşünüyor. Ekipten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Çapraz zincir likiditesi, herhangi bir merkeziyetsiz ekosistemin temel direğidir. IOTA ekosistemi, IOTA likiditesini başka ağlarda da mümkün kılarak, daha çok büyümekte ve daha merkeziyetsiz olmaktadır.” denildi.

Son dönemde birçok proje ve kullanıcı, en büyük ikinci blokzincir ağı olan Ethereum‘u, yaşanan tıkanıklıklar ve bu yüzden oluşan yüksek işlem ücretleri sebebiyle terk etmiş ve BSC’yi tercih etmeye başlamıştı.

Kısa süre önce BSC ağına geçen bir başka önemi kripto para da Basic Attention Token’dı. Gizlilik odaklı bir tarayıcı olan Brave browser’ın kripto parası olan BAT, yine IOTA gibi sarmalanmış bir token olarak BSC’de yer almaya başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl