Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

IOTA’da sürpriz karar: Kurucu isim oy birliği ile gönderildi

IOTA, kurucu ortaklardan biri olan David Sonstebo ile yolların ayrıldığını duyurdu.

iota

Son dönemde yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi bir türlü başaramayan IOTA, kurucu ortaklardan biri olan David Sonstebo ile yolların ayrıldığını duyurdu. Yönetim kurulunun kararı oy birliğiyle aldığı belirtildi.

David Sonstebo artık IOTA Vakfı’nın bir parçası değil. Yönetim kurulunun oy birliğiyle aldığı ayrılık kararı sonrasında yapılan açıklamada IOTA ile Sonstebo arasında önemli derecede fikir ayrılıklarının olduğu ve zor da olsa, bu kararın alınmasının gerekli olduğu belirtildi. Sonstebo, hem IOTA’nın kuruluşunda yer almış hem de çoğu zaman şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştü.

Vakfın açıklamasında, “Bu herkese bir şok olarak gelebilir ancak topluluğun iyiliği adına bazı zor kararların alınması kaçınılmazdır” denildi. Son dönemde bazı iç karışıklıklar yaşayan IOTA’da, 2018 yılında şirketin Slack mesajları sızmış ve burada iki kurucunun yönetim kurulunda yer almaması gerektiğinin tartışıldığı görülmüştü.

2021 yılında önemli güncellemeler yapması beklenen IOTA’da kısa süre önce ciddi ağ sıkıntıları yaşanmış ve ağ günlerce kapalı kalmıştı. Yatırımcıların her geçen yıl daha da geriye giden IOTA konusunda böyle bir karar alınmasından mutlu oldukları görülüyor. Özellikle bu anlamda önemli bir veri olan Reddit’teki yorumlar Sonstebo’nun liderliğinin artık yetersiz kaldığını ve böyle bir değişimin zorunlu olduğu yönünde…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl