IOTA’nın kurucusunun tüm token’larını sattığı ortaya çıktı

IOTA'nın kurucularından Sergey Ivancheglo, sahip olduğu tüm MIOTA'ları elinden çıkardığını açıkladı. Ivancheglo, bunu çıkar çatışmasını önlemek için yaptığını iddia etti.

IOTA’nın kurucularından ve geliştiricilerinden Sergey Ivancheglo, tüm MIOTA’larını sattığını duyurdu. Ivancheglo, token’larını neden elden çıkardığına ilişkin olarak ise çıkar çatışmasını gösterdi.

Ivancheglo, bir süredir IOTA ekosisteminin çekirdek bir üyesiydi ve bir yıldan uzun bir süre önce IOTA Vakfı Yönetim Kurulu’nda bile vardı. 2018 yılının Ağustos ayındaki bir blog yazısında kendisini “IOTA kurucularından biri ve referans implementasyonunun çekirdek geliştiricisi” olarak tanımlamıştı.

Ivancheglo’nun yönetim kurulundaki görevi uzun sürmedi ve geride bıraktığımız Haziran ayında istifa ederek kuruldan ayrıldı.

Ivancheglo, Haziran ayından bu yana IOTA için bağımsız bir geliştirici olarak çalışıyor. IOTA’nın Discord kanalında “Came-from-Beyond” kullanıcı adıyla yer alan Ivancheglo, tüm MIOTA’larını sattığını itiraf etti. Geliştirici, bunu çıkar çatışmalarını önlemek için yaptığını öne sürdü. Ivancheglo’nun ne kadar MIOTA tuttuğu bilinmiyor.

Bu durum, akla hemen Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’yi getirdi. Lee, 2017 yılında tüm LTC’lerini sattığını açıklamıştı. Ivancheglo’nun MIOTA’larını ne zaman sattığı bilinmezken kripto para bugün itibari ile 0.26 dolardan işlem görüyor. MIOTA, 2017’nin sonlarında 5.5 doların üzerinde alıcı buluyordu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl