IOTA’nın ortak listesi büyümeye devam ediyor

İskandinav yenilenebilir enerji şirketi InnoEnergy, IOTA'nın resmi bloguna göre yakın zamanda IOTA Vakfı ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

İskandinav yenilenebilir enerji şirketi InnoEnergy, IOTA‘nın resmi bloguna göre yakın zamanda IOTA Vakfı ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre iş birliği, akıllı toplum çözümlerinin geliştirilmesine yardımcı olmak için yenilikçi iş modellerine odaklanacak.

InnoEnergy, Avrupa genelinde oldukça büyük bir şirket. InnoEnergy’nin İsveç’in en büyük kamu binalarının sahibi ÖrebroBostäder (ÖBO) ile bir ortaklık anlaşması bulunuyor. Bu anlaşma akıllı şehir inovasyonunun öncüsü olarak, Örebro şehrinde bir dizi test operasyonun yapılmasını ve uygulanmasını kapsıyor.

Bu programın ilgi çeken tarafı ise, IOTA’nın Tangle ağında çalışan elektrikli otomobil şarj istasyonlarını kuracak olan ElaadNL’nin pilot programa dahil edilmesi.

InnoEnergy’nin IOTA ile ortaklığının, InnoEnergy’nin IOTA’nın veri pazarına katılımının sonucunda edindiği izlenim nedeniyle gerçekleştiği anlaşılıyor.

Platform, IOTA ağının bir kanıtı olarak görülüyor. Güvenli veri aktarımı ve ekstra ücret olmadan mikro ödemelerin, herhangi bir işlevsel akıllı topluluk için kritik olan yetenekler olduğu söyleniyor.

InnoEnergy’den Xue Wang konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“InnoEnergy, IOTA Vakfı ve ElaadNL arasındaki henüz test aşamasındaki iş birliği, akıllı toplum enerji pazarlarının gelişimini kolaylaştıracak. Vatandaşlar böylelikle temiz enerji / e-mobilite hizmetlerini ve veri yönetim sistemini şeffaf bir şekilde kullanabilecek.”

Anlaşma bu ay itibariyle yürürlüğe girecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl