Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

IOTA’nın kurucusu, milyon dolarlık zararı cebinden ödeyecek

IOTA'nın kurucularından David Sonstebo, Trinity Wallet kullanıcılarından bazılarının fonlarının çalınmasıyla sonuçlanan saldırının zararını kendi cebinden karşılayacağını açıkladı.

13 Şubat’ta saldırıya uğrayan IOTA’da bazı Trinity kullanıcılarının IOTA’ları çalınmıştı. Toplam zararın 2.3 milyon dolar olduğu belirtiliyordu. Saldırıdan sonra IOTA ağı kapatıldı. 13 Şubat’ta durdurulan ağ, o günden bugüne henüz faaliyete geçebilmiş değil.

Öte yandan dün IOTA’nın kurucularından David Sonstebo’dan saldırıdan zarar görenleri rahatlatan bir açıklama geldi.

Sonstebo, IOTA projesini başlatan ve IOTA Vakfı’nı kuran biri olarak kendisini bu durumun ortaya çıkmasını engelleyemediği için sorumlu hissettiğini belirterek elinde tuttuğu fonların önemli bir kısmının bu talihsiz olayı çözüme kavuşturmaya gideceğini açıkladı. Sonstebo ayrıca, hala adaleti sağlamak için yetkililerle birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Saldırganı açığa çıkarmak için girişimler sürerken IOTA, birkaç hafta önce MoonPay entegrasyonunun Trinity Wallet’ta bir güvenlik açığı oluşturduğunu, saldırının nedeninin MoonPay entegrasyonu olduğunu bildirmişti. Bilgisayar korsanının MoonPay ekibiyle yakın temas içinde olduğu düşünülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. torikan Cevapla

    sanki iota satıp öyle ödicem demek gibi olmuş. yoksa bu at hırsızında para ne gezer