Dünyanın ilk IOTA şarj istasyonu hayata geçti

Ödemenin IOTA ile yapılabildiği dünyanın ilk elektrikli araç şarj istasyonu fikri Hollanda'da hayata geçti.

Ödemenin IOTA ile yapılabildiği dünyanın ilk elektrikli araç şarj istasyonu fikri Hollanda’da hayata geçti.

Gerçek dünya kabulü birçok kripto para için zor bir hedef olarak kaldı ve özellikle IoT çözümleri günümüz platformlarından ziyade geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Bu konuda IOTA, Hollanda’daki elektrikli araç şarj istasyonu ile önemli bir ölçütü aşmış oldu.

Sistem bağımsız olarak Hollandalı akıllı şarj üreticisi ElaadNL tarafından geliştirildi ve kuruldu.

Elaad geliştiricisi Harm Van Der, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “DLT’lerin potansiyelini görüyoruz ve şöyle düşündük: Bunu bir şarj istasyonuna entegre edebilir miyiz? Akıllı şebekelerde olduğu gibi daha iyi bir entegre sistem oluşturmak ve mümkün olduğunca sisteme yenilenebilir enerji kaynakları almak için kullanabilir miyiz?” dedi.

IOTA kurucu ortağı Dominik Schiener, “Elektrikli araç şarjı, makineler arasındaki işlemsel yerleşim için temel protokol olarak IOTA’nın bariz bir seçenek olduğu birçok uygulamadan biridir. İlk kez IOTA tabanlı EV şarj istasyonunu oluşturmada Enexis’teki ekip tarafından yapılan çalışma muazzamdı. Bu gelişme IOTA’nın daha fazla benimsenmesi için yol açacaktır.” ifadelerini kullandı.

IOTA’nın bir diğer kurucu ortağı David Sønstebø ise, “Arabalar tekerlekli bilgisayarlara dönüştükçe ve elektrikli araçların çağına geçilirken bu yeni hareketlilik dönemini desteklemek için alt yapıya sahip olmanız şart. Enexis’in ‘ElaadNL’ projesi, IOTA protokolünü kullanarak bunun yolunu açıyor.” şeklinde konuştu.

Tasarlanan sistem, cüzdan sistemi ile şarj istasyonunu kullanan müşteriler arasındaki iletişimi içeriyor.

Bu hala bir ön tasarım ve gelecekte Elaad, sisteme önemli mesafe kat ettirecek birtakım geliştirmeler yapmayı planlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl