İsviçre merkezli dev şirketin üst düzey yöneticisi IOTA’da

IoT odaklı dijital para IOTA, her alanda iş ağını genişletmeyi sürdürüyor. Son olarak Schindler Group'un üst düzey yöneticilerinden Michael Nilles, IOTA Vakfı'nın danışma kuruluna katıldı.

IoT odaklı dijital para IOTA, her alanda iş ağını genişletmeyi sürdürüyor. Son olarak Schindler Group’un üst düzey yöneticilerinden Michael Nilles, IOTA Vakfı’nın danışma kuruluna katıldı.

Schindler Group, 1874 yılında İsviçre’de kurulan ve şu an 60 bin çalışanı ile dünya çapında 140 ülkede bulunan bir şirket. Şirket, dünyanın en büyük yürüyen merdiven üreticisi olmasının yanı sıra asansör teknolojilerinde de lider konumda. Dolayısıyla IOTA için oldukça önemli bir katılım olarak değerlendirilebilir.

Michael Nilles

Schindler’in IOTA ile ne tür bir iş birliğine gideceği henüz bilinmiyor ancak yürüyen merdivenler ve asansör kullanımlarında olası ödeme sistemleri üzerine dönen bir spekülasyon var.

IOTA tarafından henüz resmi bir açıklama yok. Bununla birlikte Nilles’in LinkedIn profili üzerinde IOTA Vakfı’nın danışma kuruluna katıldığı görülebiliyor. Nilles, aynı zamanda bir başka önemli şirket Lufthansa Technik’in de danışma kurulunda yer alıyor.

Vakıfda Fujitsu ve Volkswagen’den de isimler var

IOTA Vakfı’nın danışma kurulunda ayrıca Fujitsu’nun Orta Avrupa Başkanı Rolf Werner ile Volkswagen’in Teknoloji Direktörü Johann Jungwirth gibi önemli isimler yer alıyor.

Öte yandan son dönemde IOTA ile ilgili bir başka önemli gelişme de otomotiv sektöründe Blockchain teknolojisini uygulamaya odaklanan en büyük konsorsiyum olan Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI) kapsamında BMW, Ford, General Motors ve Renault gibi otomobil devleri ile varılan ortaklıktı.

→ IOTA OTOMOBİL DEVLERİYLE ORTAKLIK KURDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl