Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İran hükümetinden kripto para madenciliğine resmi izin

İran hükümetinin kripto para madenciliğini bir endüstri faaliyeti olarak resmen onayladığı bildiriliyor. Şimdi, madencilik faaliyetinde bulunanların bakanlıktan lisans almaları isteniyor.

İran hükümeti, kripto para madenciliğini bir endüstriyel faaliyet olarak onayladı.

Mehr News‘in bugünkü haberine göre, karar İran Devlet Başkanı Hassan Rouhani’nin başkanlık ettiği Pazar günkü kabine toplantısı sırasında alındı.

Haberde, kripto para madenciliğinin ülkede resmen tanınmasının ardından bu faaliyette bulunan kuruluşların İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almaları gerektiği bildiriliyor.

Mehr News, birçok uzmanın alınan kararı, ABD’nin ülkeye yönelik yaptırımların etkisini hafifletmek için varlık sınıfının potansiyel kullanımına dikkat çekerek ülkede kripto paraların yasallaştırılmasındaki ilk adım olarak yorumladığını yazıyor.

Ülkede enerjinin ucuz oluşunun, birçok kişiyi kripto para madenciliği yapmaya teşvik ettiği, hatta Çin gibi ülkelerden gelen madencilerin İran’da madencilik çiftlikleri kurduğu belirtiliyor.

Öte yandan hükümet henüz madencilere verilecek olan elektriğin ücretini belirlemedi. Bununla birlikte, kilovat saat başına yaklaşık 7 cent olması öngörülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl