İran Cumhurbaşkanı Reisi hayatını kaybetti: Altın, gümüş ve Bitcoin hareketli

Dünya, İran'da dün yaşanan helikopter kazası sonucunda ülkenin cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile dışişleri bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın ölümünü konuşurken gece saatleri ise altın, gümüş ve Bitcoin için hareketli geçti. Sarı metal rekor tazelerken, gümüş de yükselişini sürdürdü. Bitcoin ise ilk etapta düşüş yaşayıp daha sonra yeniden yükseldi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın dünkü helikopter kazasında hayatlarını kaybetmeleri gece saatlerinde dünya gündemine otururken, olayın bugün açılacak olan piyasalara yansımaları da merakla bekleniyor.

Altın ve gümüş yükseliyor

Son günlerde sert yükselişler yaşayan ons altın ve gümüş, yukarı gidişatlarına kaza haberinin yayılmasından sonra da devam ettiler. Geçtiğimiz hafta, 11 sene sonra ilk kez 30 doları aşan ons gümüş, gece saatlerinde 32 doları da geçti. Ons altın da yine yükselişini sürdürdü ve 2440 doları da aşarak tüm zamanların zirvesine çıktı.

Bitcoin önce düştü sonra yükseldi

Kaza haberinin ortaya çıkması ise altın ve gümüşün aksine Bitcoin’de ilk etapta düşüş getirdi. En büyük kripto para, 67 bin doların üzerinde işlem görürken, haberle birlikte 66 bin dolara kadar düştü. Bitcoin, sabah saatlerinde ise yeniden 67 bin doların üzerine çıtkı.

Bu haberin yazıldığı dakikalarda ise ons altın 2444, ons gümüş 32 ve Bitcoin de 67.100 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl