Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İskoç yazardan John McAfee ile ilgili önemli iddia: Beş parası yoktu

Ekim ayında İspanya'da vergi kaçakçılığı sebebiyle tutuklanan ve Haziran ayında da kaldığı hapishanede hayatını kaybeden John McAfee'nin son dönemlerinde hiç parasının kalmadığı ifade edildi. İddia, McAfee'yle birlikte bir kitap projesi olan yazar Mark Eglinton'dan gelirken, Eglinton, "Bana projede hakkım olan parayı verebilecek olsaydı kesinlikle verirdi" dedi.

john mcafee

Geçtiğimiz ay İspanya’da kaldığı hapishanede intihar ederek hayatını kaybettiği belirtilen ünlü siber güvenlik uzmanı ve kripto para destekçisi John McAfee hakkında, birlikte kitap projesi üzerinde çalıştığı Mark Eglinton, “Hayatını kaybettiğinde beş parası yoktu” dedi.

“Ödeme yapabilecek olsaydı kesinlikle yapardı”

İngiliz medyasına konuşan Eglinton, “Bana mâli durumunun çok kötü olduğunu söylüyordu. Hatta bir kere, ‘Benim durumum seninkinden daha kötü. Elimde ne varsa aldılar. Her şeyimi kaybettim’ demişti. Bunun doğru olduğuna inanıyorum. Projeden dolayı ondan almam gereken ücreti alamadım. Bana ödeme yapabilecek olsaydı kesinlikle yapardı” dedi.

“Garip evler inşa etti ve parasını batırdı”

ABD ile sorun yaşamadan önce yaklaşık 100 milyon dolara yakın serveti olduğu iddia edilen McAfee’nin parasını emlak yatırımlarında bitirdiğini iddia eden Eglinton şunları söyledi:

“Onunla ABD’den kaçtığı sıralarda saatler süren Skype röportajları yaptım. Ne yaşadığını, ne hissettiğini biliyorum. Aslında parasını iyi yatırımlarla kazanmıştı ama garip evler inşa ederek bu servetini tüketti. Bir gece bile kalmadığı evler yaptı. ”

Bilindiği üzere McAfee’nin, ABD’nin çeşitli eyaletlerinde siteleri ve malikaneleri bulunuyordu. Bu malikanelerden bir tanesinin değeri 25 milyon dolardı ancak ev, açık artırmada 5 milyon dolara satılmıştı.

“İntihar ettiğimi duyarsanız, bilin ki öldürülmüşümdür” demişti

ABD’den sürekli olarak kaçan ve bir dönem hangi ülkede olduğu tespit edilemeyen McAfee, 2017’deki ICO’ları para karşılığı övmek ve insanlara yanıltıcı yatırım tavsiyeleri vermekle suçlanıyordu. McAfee’nin eşi Janice McAfee ise intihar iddialarını kesinlikle kabul etmediğini, kocasıyla birlikte iade kararını beklediklerini ve bu durum için bir de B plânı yaptıklarını söylemişti.

John McAfee de 2019 yılında, “Eğer intihar ettiğimi duyarsanız, bilin ki öldürülmüşümdür” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl