İspanya Dünya Kupası’ndan elendi, fan token’ı SNFT yüzde 50 düştü

Dünya Kupası maçları birçok ülkenin fan token'larında da ciddi dalgalanmalar yaratmaya başladı. Dün penaltı atışları sonucunda Fas'a kaybeden ve Dünya Kupası'na veda eden İspanya'nın fan token'ı çok ciddi düşüş yaşadı.

bitci-ispanya

Dünya Kupası, ayı sezonunda sert düşen birçok fan token’a hareket getirirken, bazıları için ise daha kötü oldu! Turnuvanın başında Suudi Arabistan2a kaybeden Arjantin’in fan token’ı bir günde %50 erirken, dün ise İspanya Milli Takımı’nın fan token’ı da aynı akıbete uğradı.

Penaltı atışları sonucunda sürpriz bir şekilde Fas’a kaybeden ve Dünya Kupası’na erken veda eden İspanya’nın fan token’ı %50’den fazla düşüş yaşadı. Maç öncesi 0.09 dolar civarında seyreden token, penaltı atışlarının da sona ermesiyle 0.04 dolara kadar düştü.

Türk kripto para borsası Bitçi tarafından çıkarılan fan token’ın şu anki fiyatı ise 0,05 dolar seviyesinde…

Öte yandan Arjantin fan token’ı olan ARG ise, Suudi mağlubiyetinden sonra da hala toparlanabilmiş değil. Güney Amerika ekibi adını ikinci tura yazdırmış olsa da, Avustralya maçı öncesi 3.25 dolardan işlem gören token şu anda ise 2.60 dolar seviyesinde… Yani Arjantin’in maç kazanması ve hatta tur atlaması bile token’ın artması için yeterli olmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl