Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İspanyol devi BBVA, İsviçreli özel müşterilerine Bitcoin hizmeti sunacak

İspanya merkezli dev banka BBVA, 21 Haziran itibariyle İsviçre'deki özel bankacılık müşterilerine Bitcoin işlemlerini başlatacağını açıkladı. Banka ayrıca ileriki dönemdeki hedefin, diğer kripto paraları sunmak olduğunu da duyurdu.

bbva

Türkiye’de de Garanti Bankası’yla ortaklığı bulunan İspanya’nın Bilbao şehri merkezli bankası BBVA’dan da Bitcoin adımı geldi. Banka İsviçre’deki özel müşterilerine Bitcoin “trade” seçeneğini açtığını duyurdu.

Diğer kripto paralar da geliyor

BBVA’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Bitcoin trade’inin yanısıra saklama hizmeti verileceği de belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Özel bir müşteri grubuyla 6 aylık denemelerin ardından BBVA İsviçre, kripto para alım, satım ve saklama hizmetini tüm özel bankacılık müşterilerine sunmaya başlayacak. Bu yeni hizmet sadece İsviçre’deki özel bankacılık müşterilerini kapsayacak.

BBVA ilerleyen dönemde bu hizmetini diğer kripto paralar yönünde de genişletme amacındadır. BBVA İsviçre, son dönemde volatiliteye rağmen kripto ya da dijital varlıklara müşterilerinin, portföy çeşitlendirme amacıyla yoğun ilgi gösterdiğini tespit etmiş ve böylece hem banka hizmetlerini test etmiş hem de güvenliğini güçlendirmiştir.”

Banka ayrıca yeni hizmet sisteminin, bankanın mobil uygulamasıyla tamamen entegre edildiğinin de bilgisini verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl