30 Eylül’de Türkiye’nin ilk tam teşekküllü Hedera temalı etkinliği, Boğaz kıyısında yer alan bir Osmanlı imparatorluk sarayı olan Feriye Sarayında gerçekleşecek.

Birbirinden önemli isimler katılacak

Önemli konuşmacılar arasında Hedera Personel Şefi Ian Utile, Ernst & Young Blockchain Desk Lideri Esra Özdemir, T. C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) eski Başkanı Hayrettin Kurt, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun, Marmara Üniversitesi Profesörü Fatma Özkul ve Astana Finansal Hizmetler Kurumu (AFSA) CEO’su Nurkhat Kushimov yer alıyor.

Etkinlik sunucusu Max Lurya, “Dağıtık defter teknolojilerinin benimsenmesi söz konusu olduğunda, Türkiye kadar hızlı yol alan bir ülke düşünemiyorum” dedi ve ekledi: “Bir bullish var, bir de Istanbullish var.”

GlobalB Hukuk kurucusu Sima Baktaş şunları söyledi:

“Bu konferansın yüksek profilli kişilerden oluşması ve kripto düzenlemelerinin panel konuları arasında yer alması önemli. Panelimizde, Türkiye ve Avrupa’da kripto ile ilgili son yasal gelişmelerin nasıl ele alındığını ve hangi düzenlemelerin yapılması gerektiğini yetkili kişilerle tartışacağız. Kripto hukukunda uzmanlaşmış bir avukat olarak, bu paneli yönetmekten heyecan duyuyorum.”

CryptoFemale’in kurucularından Hilal Baktaş ise şöyle konuştu:

“Dağıtık defter teknolojisinin güzelliği, her vatandaşın parmaklarının ucuna, kendilerinden başka kimseye güvenmek zorunda kalmadan kendi refahlarını iyileştirme becerisini getirmesidir. Daha büyük bir eşitleyici yok.”

Hedera Yönetim Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Brett McDowell, “Merkezi olmayan kamu altyapısı üzerine inşa edilmiş tokenize bir geleceğe yönelik coşku ile bu belirsiz zamanlarda yıkıcı inovasyonu benimseme risk iştahı arasındaki boşluğu kapatmak kötü bir başarı değil, ancak Hedera Konseyi’nin web3 inovasyonu ve yönetişimine yönelik kurumsal merkezli yaklaşımımız aracılığıyla elde etmek için benzersiz bir şekilde nitelikli olduğu bir başarı. Bu etkinliğin, bu dönüştürücü teknolojinin sorumlu bir şekilde pazara nasıl sunulacağı konusunda artan farkındalık ve eğitim yoluyla Istanbullish’i ve bölgesel yenilikçi topluluğu destekleme fırsatından heyecan duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

The Hashgraph Association Yönetim Kurulu Başkanı Kamal Youssefi şunları söyledi: 

“Blockchain’in kitlesel olarak benimsenmesini sağlama misyonumuza dayanarak, The Hashgraph Association blockchain endüstrisi üzerinde mükemmel bir bakış açısına sahip. Bunu göz önünde bulundurarak, bu yılki etkinlikte yer alacak konuşmacıların, sektör liderlerinin ve katılımcıların zenginliği göz önüne alındığında, Istanbullish’e sponsorluğumuz kaçınılmazdı. Etkinliğin bağlamına ve içeriğine ek olarak İstanbul, blockchain teknolojisinin gelişmesi için müreffeh bir konuma işaret ediyor. Istanbullish ile ortaklığımız, bu inancı mükemmel bir şekilde simgelemektedir.”

Hedera hakkında

Hedera, açık kaynak kodlu, lidersiz, hisse kanıtlı, kamuya açık bir dağıtık defterdir. Hedera’nın sağlam ekosistemi, abrdn, Avery Dennison, Boeing, Chainlink Labs, COFRA Holding, DBS Bank, Dell Technologies, Dentons, Deutsche Telekom, DLA Piper, EDF (Électricité de France), eftpos, FIS (WorldPay), Google, IBM, Indian Institute of Technology (IIT), LG Electronics, The London School of Economics (LSE), Magalu, Nomura Holdings, ServiceNow, Shinhan Bank, Standard Bank Group, Swirlds, Tata Communications, Ubisoft, University College London (UCL), Wipro ve Zain Group dahil olmak üzere endüstri lideri kuruluşlardan oluşan çeşitli bir konsey tarafından yönetilen bir ağ üzerinde küresel bir topluluk tarafından oluşturulmuştur.

Hashgraph Derneği hakkında

Hashgraph Derneği, birden fazla endüstri çatısında eğitim ve öğretim programlarını desteklemektedir. Ön planda, akreditasyon ve sertifikasyonu içeren merkezi olmayan ekonomide Hedera destekli, kurumsal düzeyde çözümlerin ve uygulamaların geniş çapta benimsenmesi yoluyla halkın dijital olarak etkinleştirilmesi ve güçlendirilmesi yer almaktadır. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Dernek, olumlu bir çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) etkisiyle ekonomik kapsayıcılık yararına yenilik, araştırma ve geliştirmeyi finanse etmektedir.

Etkinliğin topluluk destekçileri CryptoFemale, AltcoinTurk ve YouPlace olacak.

Medya Destekçileri arasında Uzmancoin, KRPT ve  CoinTalks bulunuyor.

Biletler için www.istanbullish.com adresini ziyaret edin!

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl